SPRZĘT TURYSTYCZNY > higiena

[Higiena] StopPot - innowacyjna zasypka przeciwpotna do stóp

(1/23) > >>

admin:
Poszukujemy chętnych do testów produktu StopPot.

http://www.stoppot.pl/Kilka słów o produkcie:

STOPPOT duo to specjalistyczny preparat usuwający nadmierną potliwość stóp w sposób szybki i skuteczny. Jego użycie sprowadza się do jednorazowego zapudrowania stóp na czas 6-8 godzin. Efekt takiego zabiegu najczęściej utrzymuje się przez wiele miesięcy, zwykle wystarczy powtórzyć go 1-2 razy w ciągu roku. Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania preparatu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

STOPPOT duo to produkt innowacyjny, o opatentowanej formule, jedyny na rynku o tak szybkim, skutecznym i długotrwałym działaniu.

Preparat STOPPOT poddany był badaniom klinicznym, które potwierdziły jego wysoką skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Dodatkowo, przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, zostały przeprowadzone badania ankietowe skuteczności preparatu wśród żołnierzy w jednej z jednostek wojskowych.


Wyniki badań klinicznych.

Badania kliniczne przeprowadzono na 55 osobach, u których występowała wzmożona potliwość stóp. Po zastosowaniu preparatu STOPPOT pacjenci byli poddawani kontroli przez dermatologa w ciągu kolejnych 4 dni po zabiegu, a następnie co tydzień przez okres 2 miesięcy. Rezultaty badań klinicznych przedstawiają się następująco:

u 81,8% osób uzyskano bardzo dobry efekt po jednorazowym zastosowaniu preparatu;

u 12,7% pacjentów uzyskano dobry efekt po jednorazowym zastosowaniu preparatu, a po powtórzeniu zabiegu po około 3-4 tygodniach efekt bardzo dobry;

u 5,5% osób nie zaobserwowano wyraźnej poprawy;

nie zaobserwowano ujemnych skutków działania preparatu.

Wyniki badań ankietowych.

Badaniami ankietowymi objęto grupę 177 żołnierzy, którzy deklarowali wzmożoną potliwość stóp i zastosowali preparat STOPPOT. Ocena jego skuteczności przez nich była następująca:

88,1% osób uznało efekt działania za bardzo dobry po jednorazowym zastosowaniu preparatu;

9,1% osób uzyskało efekt dobry po pierwszym użyciu i efekt bardzo dobry po dwukrotnym zastosowaniu preparatu;

2,8% osób nie zaobserwowało wyraźnej poprawy.

W świetle powyższych wyników badań, oraz po analizie produktów dostępnych na rynku, możemy śmiało stwierdzić, że zarówno wśród kosmetyków jak i leków nie jest nam znany żaden produkt, który miałby porównywalne właściwości pod kątem szybkości i skuteczności działania lub ze względu na długotrwałość uzyskanego efektu. Poszukiwania patentowe zakończone uzyskaniem patentu na produkt STOPPOT dowiodły, że wcześniej nigdzie na świecie nie był znany ani stosowany jako antyperspirant preparat o podobnym składzie.Ponoć produkt jest rewolucyjny i będziemy mieli okazję się o tym dowiedzieć dosłownie na własnej skórze.
Najciekawsze jest dawkowanie preparatu - raz na kilka miesięcy!

Zgłoszenia osób z nadmierną potliwością stóp przyjmujemy na maila admin@outdoor.org.pl z dopiskiem STPOPOT

misio:
Dodam oczywistą oczywistość, bo wczoraj tego nie napisano, że powyższe poszukiwania testerów skierowane są JEDYNIE dla w pełni zarejestrowanych użytkowników naszego forum.
Prosimy też przesyłać w mailu swój nick z forum.

Szymon Kaczmarczyk:
Witam koleżanki i kolegów.
Przyznam szczerze, że nie chodzę ostatnio po górach (w latach 90 tych łaziłem trochę po Tatrach), ale z outdooru czynnie uprawiam narciarstwo, żeglarstwo i od czasu do czasu wsiądę na rower albo na deskę windsurfingową.

Wypowiadam się w tym wątku jako producent kosmetyku "STOPPOT duo", żeby bardziej przybliżyć wam ten produkt.

Pomimo, że na pierwszy rzut oka nie kojarzy on się z turystyką sądzę, że może on zostać doceniony przez osoby uprawiające przede wszystkim turystykę pieszą. Doskonale wiecie, że mokra od potu skóra stóp jest znacznie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a więc nawet w wygodnym obuwiu po całodziennym marszu może dojść do powstawania odparzeń, pęcherzy i pęknięć skóry. Rozkładający się pot sprzyja również powstawaniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych, a przepocone obuwie z czasem można wyczuć z zamkniętymi oczami. :)
W warunkach letnich oddychanie membran też jest rzeczą dyskusyjną i w pełni problemu nie rozwiązuje.

Czym właściwie Stoppot różni się od innych antyperspirantów?

Mówiąc marketingowo skutecznością i długotrwałością działania, niekłopotliwym jednorazowym zastosowaniem, a od strony bardziej naukowej mechanizmem działania.
Znane antyperspiranty możemy podzielić na:

1.   Różnego rodzaju zasypki, których zadaniem jest raczej wchłonięcie wydzielonego potu niż zmniejszenie jego wydzielania – de facto nie są to antyperspiranty.

2.   Preparaty oparte na chlorku glinu – najczęściej płyny w kulce lub aerozolu. To największa grupa, przez większość uważana za jedyną która działa w miarę dobrze. Chlorek glinu powoduje silne przewężenie ujścia gruczołów potowych doprowadzając do ich zatykania. Niestety po zmyciu tej substancji ze stóp gruczoły szybko powracają do stanu normalnego, dlatego preparaty te należy używać co 1-2 dni. Działają one na skórę podrażniająco, dlatego często producenci zalecają przynajmniej tygodniowe przerwy w ich stosowaniu, żeby skóra trochę odpoczęła.

3.   Różne inne sposoby oparte na „wieściach gminnych i innych”.

4.   Formalina – czyli wodny roztwór aldehydu mrówkowego (formaldehydu), która jest bardzo skuteczna, ale nie stosowana ze względu na silne podrażnienia skóry, które powoduje i w preparatach dopuszczonych do obrotu raczej niespotykana. Niektórzy zwolennicy hardcoru wsadzają w nią stopy na własną odpowiedzialność i to na ogół pomaga, ale podrażniony i zmacerowany naskórek ulega szybkiemu złuszczeniu.

5.   Preparaty oparte o metenaminę (STOPPOT), których skuteczność może być zbliżona do formaliny, ale nie powodują podrażnień. Matenamina jest substancją bardzo silnie chłonącą wodę, więc zaaplikowana na skórę powoduję lekkie przesuszenie naskórka, ale nie to jest jej istotą działania. Zaaplikowana na wilgotną, świeżo umytą stopę wpływa w postaci roztworu wodnego do wnętrza gruczołów potowych, w obrębie których w kontakcie ze świeżo wydzielonym potem uwalnia formaldehyd, który wraz ze znajdującą się wewnątrz gruczołu wodą tworzy formalinę. Formalina długotrwale ogranicza czynność wydalniczą gruczołów potowych przy okazji niszcząc wszelkie bakterie które tam były. Taki mechanizm działania powoduje, że powierzchnia skóry nie ma kontaktu z formaliną i nie dochodzi do podrażnień skóry. Jednak wymaga to staranności przeprowadzenia zabiegu ze szczególnym uwzględnieniem dokładnego umycia stóp mydłem (w ciepłej wodzie) przed i po zabiegu, tak aby metenamina nie miała kontaktu z kwaśnym potem na powierzchni skóry, nie powinna mieć też kontaktu z obuwiem. Należy też pamiętać, że powinna być zaaplikowana na stopę wilgotną, aby mogła się częściowo rozpuścić i wpłynąć w pootwierane po ciepłej kąpieli gruczoły potowe.

Sam zabieg preparatem STOPPOT wygląda w ten sposób, że przed snem po umyciu nóg aplikujemy proszek, zakładamy czyste i obcisłe skarpety aby „przytrzymać” preparat przy skórze, a po 6-8 godzinach snu myjemy stopy i zakładamy czyste skarpety. Po takim zabiegu efekt zmniejszenia potliwości jest bardzo wyraźny, odczuwalny natychmiast i utrzymuje się od kilku tygodni do kilku miesięcy. W warunkach intensywnego chodzenia po górach będzie to raczej 1-2 miesiące, a nie pół roku. Zauważyliście zapewne po wynikach badań, że jest grupa osób którym dopiero drugi zabieg pomaga, a w kilku procentach przypadków nie przynosi to spodziewanego efektu. Nie udało nam się ustalić czym jest to spowodowane, być może jakieś osobliwe uwarunkowania organizmu w postaci „dziwnego” składu potu, po części może błędy przy przeprowadzeniu zabiegu. W każdym razie nie ma specyfików, które pasują wszystkim bez wyjątku i nie ma leku czy kosmetyku, który u pewnych ludzi nie wywoływałby osobliwych reakcji czy też braku reakcji.
Opakowanie wystarcza z nawiązką na jeden zabieg, jeśli nie rozsypiecie 3/4 podczas aplikacji powinno coś zostać na ewentualną poprawkę po tygodniu czy dwóch.

Produkt nie jest nowy, bo w aptekach jako lek bez recepty dostępny był od 2000 r. (MZiOS 4503), w roku 2008 przeszedł tzw. harmonizację z prawem farmaceutycznym UE. W latach jego obecności na rynku szacujemy, że mogło go zastosować około 200 tys. Polaków nie zgłaszając w tym czasie żadnego przypadku wystąpienia działań ubocznych. Okres ten był bardzo dobrym sprawdzianem bezpieczeństwa stosowania produktu, w międzyczasie zmieniły się również uwarunkowania prawne, które pozwoliły zmienić status produktu z leku na kosmetyk i od wiosny tego roku jest on dostępny pod nazwą „STOPPOT duo”. Na razie prawie tylko w aptekach, ale mam nadzieję, że niedługo również w większej ilości sklepów kosmetycznych, a może i sportowych czy outdoorowych.

Produkt nie był intensywnie reklamowany, a jeżeli już to artykuły o nim ukazywały się w prasie fachowej – dermatologicznej,
farmaceutycznej, więc nie jest dobrze znany. Mimo to sądzę, że przypadnie wam do gustu.

Jeżeli ktoś ma problemy z nadmierną potliwością stóp na co dzień, lub tylko podczas wędrówek po górach i chciałby bezpłatnie wypróbować i ocenić produkt, zapraszam do testów.

Jeżeli są jakieś pytania to jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Szymon Kaczmarczyk


rumcajs:
Dzięki Szymon za wyczerpującą prezentację.
Czekamy na kolejnych chętnych testerów!

misio:
A ja mam takie pytanie do Szymona:
czy w momencie kiedy ograniczymy wydalanie potu przez gruczoły potowe w stopach, to nie wydarzy się tak, że w innym miejscu naszego ciała potliwość ta się zwiększy? Bo przecież pewną ilość potu i tak musimy wydalić.
Że tak to napiszę na zasadzie przypadków w liposukcji: po tym zabiegu tłuszcz zaczyna zbierać się w nietypowych miejscach, np. na plecach etc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej