SPRZĘT TURYSTYCZNY > technologie, impregnacja itp.

[Obuwie] Impregnacja i konserwacja

(1/88) > >>

MooseDlb:
Natchniony zacną romowa na shicie sznownych kolegów i kolezanek, chciałbym poznac Wasze spostrzezenia na temat impregnacji butów:)
Chodzi mi konkretnie o Kayland Contakt 1000 i Lafuma Lady Rando 4 GTX :)
Prosił bym przy jakims specyfiku który podacie o jakis opis jak uzywac i co on powoduje bo poprostu laik jestem w tym temacie jak i wielu innych;)
dzieki:)

misio:
ja polecam szeroko reklamowany przez Atanora wosk w 100% naturalny Perła:
- Perła Sport

całkiem nieźle impregnuje też wosk pszczeli Deichmann:
- Deichmann Schuhwachs

Warzyn:
z tłuszczy polecam Tłuszcz Buffalo protexol http://www.halan.com.pl/strona/files/products/image017.jpg (pomarańczowy na środku) Po pierwszym użyciu było widać różnicę. 

misio:
a ile on mniej więcej trzyma łażenia w trawie mokrej, albo kaszy śniegowej ??

Warzyn:
Wiesz co ciężko powiedzieć bo mam bardzo przesuszoną skórę i nakładam dość często.średnio kiedyś dbałem o buty i mi strasznie wyschły.  Raczej stosuje go jako odżywkę. Z tego co pamiętam to na samym wosku w Anglii w deszczu i na mokrej trawie buty z Akacją (GTX) przemokły nam w tym samym czasie. Dopytam sie jej po jakim, bo nie chce wprowadzać w błąd.   Na zimę i jakąś lipna pogodę dokładam wosk Nikwaxa (ale planuje zmienić na coś innego). Tyle że wosk kopie po oddychalności.

Jedno mnie tylko zastanawia. Zawsze nakładałem wosk na ciepło. Czy nie traci on jakichś swoich właściwości po stopieniu, naturalny wosk powinien być ok, ale te do butów zawsze maja w sobie jakieś syntetyki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej