SPRZĘT TURYSTYCZNY > technologie, impregnacja itp.

Dobry szewc/kaletnik/naprawa obuwia

(1/16) > >>

BroJarek:
Ja szukam speca na terenie Trójmiasta, ale myślę że wątek może zostać,żeby  kazdy mógł wpisać  namiary na sprawdzonego fachowca.

Zaobserwowałem w moich asolkach przetarcie nitki na łączeniu skóry z cordurą. Szew jest podwójny, ale druga nitka też już ledwo zipie. Oprócz tego buty sa jeszcze w dośc dobrym stanie, dlatego chciałbym je reanimować. Tu pojawia się problem, bo buty są z GTX i zwykłe przeszycie na wylot przedzurawi wyściółkę, co wpłynie na przemakalność. Myślicie, ze zwykły szewc poradzi sobie z tym? Czy szukać jakiegoś szczególnego speca, który zszyje te 2 materiały nie nauszając przy tym wyściółki?

misio:
Wpłynie chyba na nieprzemakalność ;D. No chyba, że Ci przemakają i nie chcesz, żeby przestały ;D.

Rzadko który szewc tyka się GTX i raczej, jeśli się już za to wezmą, to nie gwarantują, że będzie z nieprzemakalnością jak było.

Wolf:
W życiu nie dam butów do szewca, nawet trampek. Kiedyś oddałem swoje stare Alpinusy, bo mi się podeszwa odkleiła. Koleś popatrzył i zaczął rozrywać podeszwe. Stwiedził, że zrobi to jakąś super metodą i będzie się trzymać. Nie zdążyłem wejść z Wołosatego na Rozsypaniec, a już się rozwaliły. W Ustrzykach skleiłem je butapremem i trzymało jeszcze przez ok 600 km, potem kupiłem nowe, bo skóra już mi się w nich przetarła :P
Gdzieś w neci lub jakims turystycznym czasopiśmie widziałem ogłoszenie nt. regeneracji butów, może mi się przypomni gdzie to było lub jak masz czas przeszukaj neta.

BroJarek:
Przeszycie wpłynie na to, ze buty zaczną przemakać.
Wyściółke mozna chwycić palcami i odciagnąć od reszty buta tak, ze sprytny szewc dałby rade zszyć wierzchnią warstwę przy pomocy jakiegos haczyka czy coś - tak to sobie wyobrażam - przynajmniej teoretycznie jest to możliwe. Masz namiary na jakiegoś machera? Np ten na Starym Rynku Oliwskim da radę? Muszę  popytać w Horyzoncie bo kiedys mówili, że mają zaprzyjaźnionego krawca, to i może szewca też maja.

sefer:
Hanzel www.hanzel.pl naprawia buty- zmienia Vibramy, podkleja , etc. warunkiem jest nie zniszczona skóra, żeby w czasie naprawy się nie rozpadły...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej