Autor Wątek: Dobry szewc/kaletnik/naprawa obuwia  (Przeczytany 55997 razy)

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

Dobry szewc/kaletnik/naprawa obuwia
« dnia: Listopad 09, 2009, 09:04:19 »
Ja szukam speca na terenie Trójmiasta, ale myślę że wątek może zostać,żeby  kazdy mógł wpisać  namiary na sprawdzonego fachowca.

Zaobserwowałem w moich asolkach przetarcie nitki na łączeniu skóry z cordurą. Szew jest podwójny, ale druga nitka też już ledwo zipie. Oprócz tego buty sa jeszcze w dośc dobrym stanie, dlatego chciałbym je reanimować. Tu pojawia się problem, bo buty są z GTX i zwykłe przeszycie na wylot przedzurawi wyściółkę, co wpłynie na przemakalność. Myślicie, ze zwykły szewc poradzi sobie z tym? Czy szukać jakiegoś szczególnego speca, który zszyje te 2 materiały nie nauszając przy tym wyściółki?
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2009, 09:05:19 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

Dobry szewc/kaletnik/naprawa obuwia
« dnia: Listopad 09, 2009, 09:04:19 »

misio

Odp: Dobry szewc/kaletnik/naprawa obuwia
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2009, 09:07:57 »
Wpłynie chyba na nieprzemakalność ;D. No chyba, że Ci przemakają i nie chcesz, żeby przestały ;D.

Rzadko który szewc tyka się GTX i raczej, jeśli się już za to wezmą, to nie gwarantują, że będzie z nieprzemakalnością jak było.

Offline Wolf

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2009, 09:22:36 »
W życiu nie dam butów do szewca, nawet trampek. Kiedyś oddałem swoje stare Alpinusy, bo mi się podeszwa odkleiła. Koleś popatrzył i zaczął rozrywać podeszwe. Stwiedził, że zrobi to jakąś super metodą i będzie się trzymać. Nie zdążyłem wejść z Wołosatego na Rozsypaniec, a już się rozwaliły. W Ustrzykach skleiłem je butapremem i trzymało jeszcze przez ok 600 km, potem kupiłem nowe, bo skóra już mi się w nich przetarła :P
Gdzieś w neci lub jakims turystycznym czasopiśmie widziałem ogłoszenie nt. regeneracji butów, może mi się przypomni gdzie to było lub jak masz czas przeszukaj neta.
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2009, 09:33:09 »
Przeszycie wpłynie na to, ze buty zaczną przemakać.
Wyściółke mozna chwycić palcami i odciagnąć od reszty buta tak, ze sprytny szewc dałby rade zszyć wierzchnią warstwę przy pomocy jakiegos haczyka czy coś - tak to sobie wyobrażam - przynajmniej teoretycznie jest to możliwe. Masz namiary na jakiegoś machera? Np ten na Starym Rynku Oliwskim da radę? Muszę  popytać w Horyzoncie bo kiedys mówili, że mają zaprzyjaźnionego krawca, to i może szewca też maja.

Offline sefer

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2009, 10:36:38 »
Hanzel www.hanzel.pl naprawia buty- zmienia Vibramy, podkleja , etc. warunkiem jest nie zniszczona skóra, żeby w czasie naprawy się nie rozpadły...
Pozdrowienia
Sebastian

KURS LAWINOWY

Offline schizma

• ----------

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2009, 18:48:09 »
Gdzieś w neci lub jakims turystycznym czasopiśmie widziałem ogłoszenie nt. regeneracji butów, może mi się przypomni gdzie to było lub jak masz czas przeszukaj neta.
Może w "3 Żywioły - bezpłatny katalog outdoorowy" - pisemko można znaleźć w schroniskach. W nr 1/09 na 46 stronie jest zamieszczona reklama www.redPoint.pl

Cytat:
...
- wymiana podeszw
- wymiana gumy obwodowej
- naprawa materiału zewnętrznego oraz części metalowych buta bez uszkodzenia membrany
...

I na końcu:
RESTDAY - usługę zamówisz w sklepie serwisu redPoint

Offline Wolf

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2009, 20:23:19 »
Może w "3 Żywioły - bezpłatny katalog outdoorowy" - pisemko można znaleźć w schroniskach. W nr 1/09 na 46 stronie jest zamieszczona reklama www.redPoint.pl

Właśnie tam :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2009, 20:23:19 »

Offline semow

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:10:48 »
Przetarła mi się guma na czubku w moich butach (mad rock flash). Nie jest to część podeszwy, którą jak słyszałem można wymienić, więc ta opcja odpada. Kombinuję żeby czymś to załatać, pytanie tylko czym? Może do szewca zanieść?

Offline Wolf

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2010, 14:59:50 »
Wiem, że jak chodziłem na ściankę kiedyś to było tam ogłoszenie o regeneracji i naprawie butów wspinaczkowych, no ale na Śląsk to masz kawałek :P

Offline semow

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2010, 15:04:02 »
W Krakowie też ktoś się ogłaszał, tyle że ja to kojarzę właśnie w kontekście wymiany podeszwy. Na razie nie mogę znaleźć namiaru na tego człowieka.

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

Offline semow

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2010, 17:19:08 »
Dzięki, między innymi tego szukałem.
Przy okazji znalazłem drugi "zakład": http://sites.google.com/site/m5wspinanie/naprawa-butow

Teraz kolejne pytanie - macie pomysł skąd wziąć kawałek gumy (inaczej mówiąc - jakiej gumy użyć) do tymczasowego podklejenia buta?

Offline atanor

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2010, 19:04:05 »
z opony?

Offline góral świętokrzyski

• www.korbol.prv.pl

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2010, 19:40:13 »
 dętka rowerowa ale to ch...ja warte
wymieniaj podeszwe

Offline jarlsg

• Śmiem wątpić.

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:21:03 »
Jest w Tychach firma Heniks. Specjalizuja sie w butach trekkingowych i wspinaczkowych. Maja podpisana umowe na serwis trezety (kazda trezeta z reklamacji idzie do nich). Znaja sie na rzeczy; chcieli sie podjac nawet wymiany zlamanego usztywnienia podeszwy mojego poprzedniego buta, ale w sumie odpuscilem.
Znajduja sie tu-o:

Heniks. Usługi kaletnicze
al. Piłsudskiego 51
43-100 Tychy
tel.: 032 217 48 96
fax: 032 217 48 96

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2010, 23:21:03 »

Offline semow

« Odpowiedź #15 dnia: Październik 04, 2011, 00:36:11 »
Może mieliście do czynienia z takimi przypadkami, muszę buty naprawić i nie wiem czy pójście z tym do zwykłego szewca nie będzie ryzykowne:

Offline arkadoo

« Odpowiedź #16 dnia: Październik 04, 2011, 04:27:49 »
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline Ivan

« Odpowiedź #17 dnia: Październik 04, 2011, 10:16:26 »
Jeżeli chodzi o wymianę otoka to ja bym uderzał do firm specjalizujących się w podklejaniu obuwia wspinaczkowego. Michał Piątek z Krakowa (http://m5-krakow.pl/naprawa_buty.pdf) idealnie usunął otok na czubie i podeszwę moich Triop Rapów a następnie nakleił nowe. Buty po naprawie wyglądały jak prosto z fabryki, nie spodziewałem się, że tak dobrze można zrekonstruować otok, do tego klejenie trzyma się mocniej niż oryginalne (!)

Offline semow

« Odpowiedź #18 dnia: Październik 04, 2011, 10:23:40 »
Parę firm zajmujących się takimi naprawami znam, zastanawiałem się tylko czy zwykły szewc tego nie ogarnie... ale może m5 to nie jest głupi pomysł, bo bym przy okazji stare buty wspinaczkowe naprawił. Dzięki, napiszę do nich.

Offline semow

« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 28, 2011, 18:52:51 »
Jaki klej obuwniczy możecie polecić? Do gumy i guma/skóra potrzebuję.
Paćkam się teraz kauczukowym i poliuretanowym dragona, ale tak sobie łapią :(
chcę nakleić łatkę z gumy wulkanizycajnej na gumę.

Offline RH

« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 28, 2011, 19:01:12 »
Sadze, ze zakup dobrego kleju to 1/3 ceny uslugi u dobrego szewca czy kaletnika, serio. Ja sobie odpuscilem. Chyba, ze kwoty 50-70 pln Ci nie przeszkadzaja.
"Gdy waga na początku wyświetla 11 - nie przejmuj się - tak robią pelikany" - Paulo Coelho

Offline semow

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2011, 19:05:15 »
Bawię się naprawą butów w domu i zastanawiam się jaki typ kleju będzie najlepszy do łączenia gumy - czytam tu i tam, wychodzi że kauczukowy. Jeszcze raz nim spróbuję...

edit: no dobra, kauczukowy daje radę tylko wymaga nieco cierpliwości
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 19:24:42 wysłana przez semow »

Offline madmun

« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 28, 2011, 20:12:14 »
Żywice epoksydowe ?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline semow

« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2011, 20:51:28 »
kauczukowy w końcu złapał idealnie :) zobaczymy jak to potrzyma na dłuższą metę.

Offline Ivan

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2011, 22:11:18 »
jaki typ kleju będzie najlepszy do łączenia gumy
Żywice epoksydowe ?
;D ;D ;D