SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty wysokie

[Buty wysokie] Buty taktyczne, wojskowe

(1/14) > >>

rumcajs:
Szukam porady, bo kilku macherów od "taktycznych" stuffów tu jest. Od razu napiszę: nie będę szukał info po forach militarnych, bo primo nie mam na to czasu, secundo mierzi mnie infantylizm sporej części tamtych forumowiczów.
Zatem: potrzebuję dość lekkie, wysokie za kostkę lub około kostki, mocne, skórzane buty o dobrej przyczepności i z mocną podeszwą. Oczywiście nie szykuję się do zamachu na prezydenta, poprzedzonego 5 godzinnym wspinaniem się po ścianach, skradaniem po dachach i zjazdami.  Po prostu potrzebuję buty do karetki (czyli ogólnie miejska działalność), wygodne, zabezpieczające przed skręceniem kostki i żebym za pół roku nie musiał kupować następnych. I mówimy "nie' wszelkim śmierdziotexom, nie powinny być też grube - nie będę ich zdejmował za każdym pobytem w stacji.
Nie chcę typowo militarnych - polowych, bo nie potrzebuję tak wysokich i pancernych, choć jeśli nic nie znajdę to i tak pewnie skończy się na Haix Ranger BGS (taaa, cenę znam... niestety).

Ad rem. Podobają mi się butki w stylu STARYCH Adidas GSG9. Zatem przede wszystkim te:
http://www.mrmilitaria.com/p-53-bates-enforcer-series-8-falcon-boots.aspx
choć już widzę, że marnie z dostępnością...
Może ostatecznie: 5.11 ATAC 6 calowe http://www.sharg.pl/item.php?nav=TG00086
choć niezbyt mi się podobają, a ich podstawową zaletą jest możliwość przymierzenia przed zakupem. Bardziej mi się podobają Advance 8 calowe Desert, ale te chyba są zbyt cienkie na zimę i ciężko je będzie czyścić.
Pytania: gdzie takowych butów w PL w ogóle szukać (5.11 w Shargu, to mam już obkminione) i jakie modele byście polecili?

Gargamel:
Jungle US army , pewnie za cienkie na zimkie?, Bundeswry mialem i chwililem , w miescie i w gorach zima, z koleji na lato za cieple beda.

rumcajs:
-> Garguś
dzięki za zainteresowanie, ale

--- Cytat: Gargamel w Listopad 14, 2008, 21:58:24 ---Jungle US army , pewnie za cienkie na zimkie?
--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: rumcajs w Listopad 14, 2008, 21:32:07 ---Zatem: potrzebuję dość lekkie, wysokie za kostkę lub około kostki, mocne, skórzane

--- Koniec cytatu ---

Zresztą jungle uznaję za buty do dżungli właściwej, nie koniecznie miejskiej dżungli :'D
A skóra to jest tam tylko symbolicznie...

--- Cytat: Gargamel w Listopad 14, 2008, 21:58:24 ---Bundeswry mialem i chwililem , w miescie i w gorach zima, z koleji na lato za cieple beda.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytat: rumcajs w Listopad 14, 2008, 21:32:07 ---Nie chcę typowo militarnych - polowych, bo nie potrzebuję tak wysokich i pancernych

--- Koniec cytatu ---

lex:
a meindle safari mid ?
bez ceraty, welur i curdura (no całe ze skóry nie są), twardość podeszwy A

rumcajs:
chciałbym uniknąć butów z veluru/zamszu/nubucku
w przypadku zachlapania krwią, smarami, etc. są nie do oczyszczenia, wolę licówkę
również nie chcę strażackich, bo strasznie pancerne i zwykle dość ciężkie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej