SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty wysokie

[Buty wysokie] Buty na zimowe Tatry

(1/51) > >>

Franek:
To ja mam pierwsze pytanie :)

Potrzebuje buty na snieg i lód (byłoby fajnie gdyby miały zaczepy pod raki), do biegania po Tatrach na razie. Mam nadzieje, że za dwa tygodnie jeszcze będzie tam zima :)

Widziałem już bardzo dużo modeli i nie wiem co wybrać.
Dziś przymierzałem Asolo Granite GV w sklepie Sherpa, ale nie mieli numeru na mnie.
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/36_45/products_id/1739

Moge oczywiście je zamówić, ale zastanawiam się czy warto je kupić bo mam już jedną parę
bardziej letnio-jesienną: Asolo TPS Highland
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/36_47/products_id/972

Nie wiem czy jest sens kupować drugie tylko na zime, w tamtych chodzi mi się bardzo wygodnie.

Mam więc dwa pytania:
1. Czy jest sens kupować 'takie' drugie?
2. Czy ktoś miał może doczynienia z Asolo Granite GV i czy macie jakieś opinie?

misio:
poprzednikiem Granit były siedemsetki MTF- różnica była taka, że nie było tam gore.
ogólnie świetny but i wszyscy, którzy je mają chwalą sobie jak nic. wydaje mi się, że byłyby dobrym wyborem.
jeśli szukasz czegoś w tym przedziale cenowym, to zastanowiłbym się przede wszystkim nad skorupami- np Scarpa Vega, których cena śmiga teraz w granicach ok 800 zł, a czasem spada nawet do 600. osobiście gdybym kupował buty typowe na zimę, to w tej chwili od ręki kupiłbym skorupy, szczególnie, że rozmawiamy o Tatrach i takowe buty radziłbym i Tobie zakupić.

stopa:
Witam,

poszukuję butów na zimę i na trekkingi wysokogórskie. Najbliższe planowane wykorzystanie to Tatry zimą, Andy (góry ok 5000-6000 m.n.p.m.), ew. trekkingi wysokogórskie.

Zastanawiałem się nad Boralami Bulnes, ale dzisiaj przymierzyłem Scarpy Manta (z podeszwą M4, a nie nowe GSB).

Jakieś wrażenia z użytkowania, uwagi, rekomendacje?

Z góry dzięki za pomoc

P.S. Moje parametry dla ułatwienia - stopa: 46-48 (w zależności od numeracji - Scarpa 46), dość szeroka.

rumcajs:
moja kobitka ma wiele lat Manty, ale ze starszych roczników więc nasza opinia raczej Ci nie pomoże
ale generalnie nie do zajeb... i wygodne

Piotrek:
Bulnesy w tak dużym rozmiarze sobie odpuść - pojawia się problem z podeszwą.

Podstawowe pytanie to czy chcesz używać tych butów z automatami?

Jeżeli tak - szukaj czegoś ze wzmacnianą - usztywnianą podeszwą typu Lasportiva Nepal.

Ze stricte zimowych buciorów - obadaj ten link:
http://www.wam-sport.istore.pl/sklep,1975,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,257793,0.html
590 zł
Salomony Prothermic, już nieprodukowane (regularnie w sklepach chodziły nawet po 1200). Swego czasu to były jedne z cieplejszych butów wysokogórskich.
Z tym że to buciory bardziej pod wysokie góry i zimowy wspin, o twardości skorup (oczywiście cholewka miększa ;)
Plusem jest wyjmowany Thinsulate'owy botek.
Musiałbyś się zastanowić, czy coś aż tak pancernego i ciepłego jest ci potrzebne.
Żona moja ma te prothermiki i sobie chwali, z tym że po jednym marnym zimowym sezonie nie można jeszcze dużo powiedzieć. Na pewno wygodne i konkretnie sztywne.
BTW. rozmiar 11.5 UK to wg tabel 46 2/3, 30 cm długość wkładki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej