SPRZĘT TURYSTYCZNY > aparaty i akcesoria foto

[Akcesoria] Rzecz o wszelakich obiektywach

(1/98) > >>

misio:
słuchajta ludzie, Wy się znacie ;D.
zakupiłem se w dobrej cenie i na dobrych warunkach Nikona D40 [ja pieprzę, jakie to robi zdjęcia ;D] i teraz mam ogromne pytanie laika oczywiście, bo ni chu chu nie znam się na tym. otóż poszukuję dobrego obiektywu do niego, bo mam kitowy, a jak wiecie robię dużo zdjęć nie dość, że w ruchu, to na sporej powierzchni zewnętrznej do ogarnięcia, czytajta: na dworze ;D.
zasadniczo chodzi o to, żeby ściągał jak trzeba z daleka mi ten ruch. jak znam życie, to musi jednak być stabilizacja obrazu, bo nawet teraz mi się ręka trzęsie mimo, że od dawna nie ruszałem alko [może to dlatego ;D].
wypatrzyłem sobie takie dwie lufy, zasadniczo do siebie podobne, ale jednak różne ;D:

http://allegro.pl/item432793889_sigma_18_200_mm_dc_os_hsm_nikon_nowy_stabilizacja.html

http://allegro.pl/item433940406_nikkor_af_s_dx_vr_18_200mm_f_3_5_5_6g_if_ed_lublin.html

ogólnie z tematem zakupu się nie spieszy, bo planuję go dopiero w przyszłym roku, ale chciałbym go uwzględnić już teraz w swoim biznesowym szale na rok 2009 ;D. wpierw czeka mnie jeszcze zakup 18-135 mm bez stabilizacji, ale jak wiadomo- będę mieć niedosyt, bo latarenka jednak ;D ;D.

co sądzicie o sigmowskich obiektywach? słyszałem opinie, że nie do końca można im ufać, ale nie mam pojęcia w jakim zakresie ten brak ufności ma powstać Duży uśmiech.

cynik:
ja tam te szczescie, ze moja kobieta obecna tez rypnieta na punkcie foto jest wiec rozumie ;D

Co do sigmy jak pisalem - zalezy od szkla. Ogolnei slaba powtarzalnosc osiagow miedzy egzemplarzami, najwieksza legenda w tym temaci ejest chyba sigma 30mm 1.4, ktora to albo trafi sie cudowna albo dramatycznei skopana, to drugie nieco czesciej. Ja ogolnie olewam tzw. "third party", nie mam cierpliwosci do loterii i dokladnego badania szkla przed zakupem czy jest BF/FF itp.

Walter:
wydzielone z wątku: [Aparaty fotograficzne] Wybór odpowiedniego aparatu w teren
Siema

Pozwolę sobie odświeżyć wątek  ;D

Mam konkretne pytanie: jakie zoomy używacie w aparatach przy fotkach w górach ?? Dokładnie chodzi od jakiej ogniskowej (kąta) zaczynają się wasze aparaty/obiektywy ?

Mam Olympusa C-765 UZ  i ogniskowa zaczyna się od 36 czyli strasznie wąsko. Kupując go a był to mój pierwszy raz  :-X nie miałem świadomości w co sie pakuje. kłopot w tym że jestem w górach i nie mogę zrobić zdjęcia góry bo na najmniejszym zoomie łapie tylko kawałek  :-\ , przy mniejszych obiektach moge zrobić kroczek w tył z górami tak łatwo nie ma. Ostatnio spędziłem sporo czasu na czytaniu i poszukiwaniach mojego kolejnego aparatu i chciał bym sie utwierdzić czy odpowiedni obiektyw wybrałem a mianowicie Tamrona 17-50 2,8 czyli na Sony (konkretnie alpha200) będzie to 25,5 (ew w gre wchodzi Sigma 17-70) i mam nadzieje że nic szerszego nie będę potrzebował. Jak macie jakieś uwagi i doświadczenia to proszę pisać  ;)

cynik:
Mi obecnie 18mm na cropie wystarczy w zupelnosci, ale w dalszej przyszlosci planuje wide. Glownie uzywam wlasnie 18mm oraz dalej zakresow mniej wiecej od 70 do 200.

crimson:
Walter, najlepsze są stałoogniskowe, ale... ja działam na Sigmie 17-70 mm i całkowicie mi wystarcza, kupno szerszego obiektywu 10 czy 12 mm, nie wchodzi w grę, zbyt duże zniekształcenia, straszne dziadostwo się robi, wolałbym wtedy pełną klatkę, co by móc w pełni korzystać z 17 mm  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej