SPRZĘT TURYSTYCZNY > plecaki małe [do 30L]

[Plecaki małe] Plecak na laptop

(1/10) > >>

misio:
jak w temacie: poszukuję plecaka na laptop, który w jak największym stopniu będzie w stanie ochronić kompa przed uszkodzeniami zewnętrznymi. mam też pytanie poboczne: czy ktoś z Was jeździł z takim plecakiem właśnie na rowerze po jakiś większych wertepach? osobiście będę chciał przewozić kompa właśnie dość nietypową jak dla niego trasą i obawiam się, czy po prostu te wstrząsy go najzwyczajniej w świecie nie rozpieprzą.
z góry dzięki za rady i odpowiedzi!

rumcajs:
zależy jakiego masz laptoka... jeśli to nadal ten sam, to sorry facet... :(
jak sobie sprawisz T61 to będzie inna bajka
BTW żaden plecak Ci go nie zabezpieczy na rowerze, chyba że stalowa puszka wyłożona styropianem (jak się wypierdzielisz) + system nośny z amortyzatorami olejowymi 
jak już musisz robić takie akcje, to kup sobie JS Organizer 24 http://www.plecaki.pl/htm/index5.htm , a samego laptoka dodatkowo zabezpieczaj: ja mam pokrowiec piankowy, kiedyś gdy musiałem w niepewnych warunkach wieźć laptoka to owinąłem go folią bąbelkową (duże bąble) i wtedy do pokrowca z pianki
ojciec kiedyś używał "budowlaną" walizeczkę do laptoka: alu, wyłożona specjalnymi piankami (coś jak opakowania na sprzęt geodezyjny czy wojskową elektronikę) - skuteczna, ale cholernie ciążka i koszt to min. 400-500zł
czasem bywają na alledrogo walizeczki US army z demobilu za 100-200zł, trzeba tylko sobie pianki w środku dopasować
są nawet specjalne laptopowe: http://www.pelicanproducts.us/detailaspx402.html
do wyrwania z e-baya nawet za 60 usd
kumpel zaś na samochodowe offroady przygotował sobie namiastkę takiej walizeczki: dopasował kartonowe pudełko, wyłożył styropianem (styropian owinął grubą folią spożywczą, coby się nie kruszył na kompa) i dopasował analogiczną pokrywkę
zestaw był średnio estetyczny, ale dawał radę

Doczu:
Ja tam na codzień uzywam treksporta  College Lt. i bardzo sobie go chwale.
Ale to nie jest plecak z grupy pancerników, niemniej jest pakowny i posiada zabezpieczona kieszeń na lapropa.
Laptop 15,4" wchodzi do wersji 25 L.

Sebastian:
Ja mam http://www.deuter.com/products/80567_GigaII_700_07_DEU.php
Używam już parę miesięcy w codziennej wędrówce do pracy i zabieram go też na delegacje zagraniczne. Kawał plecaka, laptopa mam HP starego 4 lata i upadki z niskiego stołu nie zrobiły mu zbyt dużej krzywdy, więc rower nie jest niczym strasznym. Dla Ciebie za 250 PLN z Hudego mogę wziąć.

Ivan:
Odgrzebuję temat, może potraficie mi coś poradzić. Potrzebny mi plecak na laptopa: lap 15,6 cala + ok 20 litrów przestrzeni na najpotrzebniejsze rzeczy na kilka dni. Noszony będzie w terenie lub przewożony w bagażniku, czasem po wertepach, ale bez szaleństw. Czyli dobrze gdyby miał oddychające plecy i dobrą piankę chroniącą drogi komputer. Są może takie z pokrowcem przeciwdeszczowym? Cena maksymalna to powiedzmy do 300 zł i fajnie gdyby był dostępny w Polsce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej