SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt dla biegaczy

[Buty biegowe] Salomon XA Pro 3D Ultra

(1/22) > >>

ina:
Tak sobie patrzyłam niezobowiązująco na jakieś lekkie buty na wędrówki w upały i oto się wyłoniły ONE

Salomon XA Pro 3D Ultra

A potem przymierzyłam... i przepadłam. Wygodne, trzymające stopę, wyprofilowane. Wstawki z siateczki. Będą kiedyś moje. Obiecuję kiedyś napisać jak się sprawują. Jak tylko uzbieram na nie 380 zł ;D
Na razie znalazłam jedną opinię:
"Przed firmą czuć respekt, ale przed samym butem nie powinno. Także podchodziłem do przymierzania z rezerwą. Słusznie? Nie! Pięta sztywno ułożona nawet w modelu o nr większym, boki spięte, ale bardzo wygodnie, czuć troskę o stopę, bez twardych wstawek jak w NB, ani uczucia przesadnej gąbczastości jak w Hi-Tecu. Palce mają swobodę. No i to wrażenie, że gdyby stopa potrafiła mówić, pewnie by mi podziękowała. Solidne szycie i estetyczne wykonanie (tu Hi-Tec musi popracować). Salomon – mój nowy przyjaciel."
I sama pod tym mogę się również podpisać.

http://www.argear.com/salomon-xa-pro-3d-ultra-shoes.html

misio:
no to czekamy ;D.
potem zrobimy porównanie z Asicsami moimi ;D.

ina:
Tu o nich bardziej szczegółowo:

http://tiny.pl/kr8k

stopa:
Ok to napiszę tak na szybko, a może kiedyś jakiś test skrobnę.

Poprzednią wersję - XA PRO 3D (wtedy nie były jeszcze ultra) kupiłem w grudniu 2006r. Od tego czasu służyły mi jako: buty rowerowe, do biegania (asfalt i las), chodzenia po łatwych szlakach, codziennego chodzenia itd:)

Ponieważ nie mam doświadczeń z innymi butami biegowymi (po taki test odsyłam na www.napieraj.pl) powiem tak - dla mnie te buty są bajeczne. Po tych kilku latach trzymają się kupy, lekko przetarła się siatka z boku (możliwe że ze względu na rozmiar 48 1/2 czy jakoś tak i wynikające stąd naprężenia), podeszwa oczywiście dość mocno starta, ale dalej się trzyma. No i oczywiście trochę się rozczłapały, ale to chyba normalne.

W związku z tym, że poprzednie (w atrakcyjnym, żółtym kolorze - nie posądzałem się o to ;P ) powoli się zamortyzowały i przy dłuższym używaniu dawały o sobie znać zapachem zanabyłem nowe - tym razem czarne w wersji ULTRA.

Coś porypałem z rozmiarem, albo mi się stopa skurczyła, ale mam teraz 46 2/3 i są praktycznie dobre. Bardzo możliwe,że przy dłuższym dystansie i opuchniętych stopach jakieś problemy się pojawią.
Biegam w nich od czasu do czasu i trochę chodzę i jest super i stabilnie.

Mam mocną pronację i generalnie powinienem stosować specjalne wkładki, ale nawet bez nich nie czuję bólu w kostce.

Przemakają szybko, więc i schną szybko.

Bardzo dobre trzymanie pięty i osłona z przodu, która powoduje, że mamy but biegowy, który z powodzeniem można stosować w górach, bo ew. przywalenie w kamlot nie powoduje głośnego głośnego okrzyku bojowego ;D

No to chyba tyle na szybko. Ina daj znać jaki rozmiar i kolor cię interesuje, bo w Poznaniu są te buciory w 1 albo 2 sklepach i przypadkowo mamy tam dobre zniżki, więc może coś udałoby się załatwić.

ina:
Dziękuję za opinię, przekonała mnie całkowicie :)
Rozmiar 41 1/3 (lub 2/3 -nie pamiętam jakie tam ułamki mają), zmierzę jeszcze jutro w IS i dam znać :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej