SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt

[Szpej] Czekan

(1/67) > >>

Glauberytgno:
Witam,

Planuję zakupić czekan. Chciałbym z nim wchodzić np. na Rysy, Granaty, Mount Blanc. W przyszłości również chciałbym wspinać się w lodzie. Czy lepiej kupić np. czekan typowo turystyczny i dziabe typowo techniczną czy też kupic np. Petzl model Aztar- uniwersalny piszą. Czy da radę zarówno w podejściach jak i w drogach w lodzie. P.S. piszą, że Aztar ma 50cm.

atanor:
"dziabe typowo techniczną", czyli ma się rozumieć czekan wspinaczkowy używa się sztuk dwie.
do trekkingu Aztar mi się kompletnie nie widzi. na początek lepiej kup coś klasycznego na kształt      
Petzl Charlet - Cosmique, ewentualnie trochę bardziej "utechniczniony" Petzl Charlet - Cosmitec

podstawowe info znajdziesz tutaj: http://outdoor.org.pl/forum_stare/viewtopic.php?t=639

misio:
ja bym najpierw kupił turystyka, a potem myślał o lodzie i to w dalekiej przyszłości.
zasadniczo, za radą Kosmosa, kiedyś tam kupiłem sobie Cassina Super Flash i jestem z niego bardzo zadowolony, ale ja to typowa turystyka. Kardi polecał, z tego co pamiętam, Grivel Nepal.

Gargamel:
najpierw prostego turystyka (i wiedziec trzeba do czego on sluzy!) i koniecznie z petla nadgarstkowa bo czasem sprzedaja bez i potem trzeba kombinowac z tasmami, repami.

A do lodu to radze duuuuz sie dowiedziec o wspinaniu, wtym o lodowym , a wtedy juz sam bedziesz wiedzial jakich dziab potrzebujesz ( bo nie kazdy quark czy grivel monster pasuje do kazdego wspinacza)

Maciej:
w lutowym "Alpin"-ie byl artykulik wprowadzajacy do czekanologii- systematyka i przedstawienie kilku modeli Camp-a, Petzl/Charlet-a, Austrialpina, BD i Griv-la
pozdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej