OUTDOOR > RYKOWISKA, ZLOTY I SZKOLENIA, IMPREZY INNE

Mój noclegowy TOP

(1/3) > >>

menel:
Szanowne Grono,

wszystkie fora górskie leżą jak plan pięcioletni, to jest wiadome i pisząc to, prochu nie odkrywam. Od jutra wchodzą w życie pewne luzy m.in. w zakresie wejścia do lasu. Jak wiadomo, planowanie tegorocznych wakacji prawdopodobnie można będzie se wsadzić między bajki. Ja w tym roku do Portugalii nie polecę, zatem co? Mam pewien pomysł. Wakacje w opcji dziad? A czemu nie, kto biednemu zabroni? Tyle tytułem wstępnego lania wody i przechodzę do sedna tematu. Jest tu parę osób, które nie boją się spać w miejscach alternatywnych, czyli darmowe wariacje noclegowe w opcji namiot, wiata, rów, itp. Gdzie wg waszych preferencji miło spędzaliście noclegi podczas włóczęgi, niekoniecznie w schronisku, agro, itp.? Jak wiadomo Polska to kraj piękny. Wątek zapodaję celem np. inspiracji w pewnym sensie, gdzie zapodać i nocować, skoro hotele, schroniska, agro pozamykane i nie wiadomo kiedy otworzą. Poza tym obecna sytuacja to raj dla namiociarzy i fanów dźwigania zestawu podróżnego na plecach, do których się zaliczam. Zapodajcie np. "magiczną piątkę" darmowych, ulubionych waszych miejsc w Polsce z jakimś opisem. Oto mój TOP noclegowy:

5. Domek Myśliwski - Masyw Śnieżnika:Jeden z moich ulubionych obiektów noclegowych. W pobliżu jest źródełko, w upalne lato bywa, że jest wyschnięte. Chatka jest znanym miejscem na nocleg, czasem można trafić na motłoch jak i również na sympatyczne towarzystwo. Często trafiam, że chatka jest tylko "do mojej" dyspozycji, wówczas temat jest wyborny. Na stanie dobrze zaopatrzona kuchnia w postaci makaronu, czasem jakiś dobry turysta zostawi konserwę, herbata, itp. Zimą miejsce zamiata.


4. Ostra Mała, płd-zch wierzchołek Skalnika 935 m npm, Rudawy Janowickie:

 
   

Miejsce fantastyczne na namiot. Poza tym punkt widokowy, a raczej widoki z niego należą do jednych z najpiękniejszych w Sudetach. Miejsce dosyć popularne dla łowców wschodów słońca.3. Studencka Baza Namiotowa na Lubaniu, Gorce :

   

 SBN-y, ostatnia ostoja turystyki plecakowej. Najwyżej położona SBN w Beskidach, moja ulubiona. Cenię za klimat, o ile jestem w Gorcach przeważnie tutaj wbijam na nocleg. Zdjęcia z przejścia GSB w 2017 roku  :2. Hotel pod gwiazdami, Halicz 1333 m npm, Bieszczady:Foteczka ze wspólnego melanżu z Michunem w ramach nocnego czuwania bez butelki:1. Jasiel, Beskid Niski:Dla mnie jest to absolutny numer 1. Z podziwu wyjść nie mogę, że jest to oficjalne i bezpłatne miejsce na... wszystko. Będąc w BN staram się zawsze wbić do Jasiela, ot, na obiad!dave:
Żeby nie dublować menelskich topów, to dopiszę kilka innych. Kolejność nie ma znaczenia.

1. Skowronia Góra, Krowiarki:

Wybitna miejscówka na namiot, jeśli tylko trafimy w odpowiednią aurę, to wrażenia murowane. Ja na taką trafiłem w maju 2019r.:

2. Wiata pod Wysoką Kopą, Góry Izerskie:

Jak to w Sudetach bywa, wiata typu skandynawskiego z podestami do spania. Konstrukcja szczelna, nawet w mocno wietrznych warunkach po japie nie wieje. Foty by Michun:

3. Schron turystyczny w rezerwacie Puszcza Śnieżnej Białki, Góry Bialskie:

Na stryszku w warunkach królewskich mogą spać cztery osoby, gdyby się trochę ścieśnić, to i pięć by wlazło. Woda niedaleko, położenie mocno strategiczne.4. Kromerova Bouda, Góry Izerskie:

Wprawdzie to nie Polska, wprawdzie chatka jak chatka, ale w jakiej innej wiacie jest samoobsługowy bufet, piwo i kofola z kija, hę?

5. Bucznik, Beskid Niski:

Analogicznie jak ze Skowronią Górą, w kategorii "biwak z widokiem" ciężko będzie przebić. Jedynie wodę trzeba przynieść na garbie z Mrukowej, bądź Nowego Żmigrodu:

Myślę, że rankingiem mogłaby ostro zamieszać Chatka Sylwestrowa w Górach Bystrzyckich, ale nie miałem jeszcze okazji tam spać.

Grzesiek:
Ja niestety zdjęć nie wkleję , bo nie umiem ale....
Łąki  pomiędzy Rzepiskami a Łapszanką. przysiółek Wyżni Koniec. To w Spiskim Zamagurzu.
Generalnie Spiskie Zamagurze polecam . Pieszo czy rowerowo . Widokowo dla mnie nr.1 w Polsce. Tylko cza by iść od strony Kacwina , Nidzicy w kierunku Rzepisk.
Idąc odwrotnie Najpiękniejsze widoki ma się ciągle z tyłu. Szedłem NIESTETY z Rzepisk do Łapszów Niżnych i musiałem się ciągle oglądać za siebie.
Widok na Tatry niesamowity. Widok na Pieniny i całą tą kotlinę z mgłami w dole tuż po świcie......    niestety nie umiem tego  opisać. To trzeba zobaczyć.

Shwarc:
O ja, ale żeś temat zapodał. Sądzisz, ze ja pamiętam swój top sprzed 10 czy 20 lat? :D

Z ostatnich czasów:


Polana Gicza, Gorgany. Mega chatka, w bezchmurną pogodę gwiazdy wręcz metr nad głową, ale nie dziwota, skoro Gorgany to ponoć najciemniejsze miejsce europy :)


Chatka Pod Perenkami, dla takich zachodów słońca warto chodzić po górach:
 


Refugiu Gugu, klasyka :)


Bacówka w górach Grohotis, łącznie 4 dni tam spędzone, nadaje się na szpital na peryferiach :D


przełęcz pomiędzy górami Tarcu i Godeanu, mega miejsce, wszędzie wpizdu daleko, nie pamiętam nazwy.


A to taka zapomniana dolina w Starej Planinie, tam już wrony nawracały, bo psów nawet nie było ;)

A jak o Planinie, to mega miejsce mieliśmy na przełęczy w pobliżu schroniska Echo::)

Gdyby tak wymieniać gdzie było fajnie, to ze dwa dni bym to opisywał :D

Jeszcze to w Słowackich Tatrach mi się przypomniało:


ale nie dla luksusów, a dla widoku z okna:

kuzon:
Skoro wstawić nie mam co, to chociaż przyklasnę pomysłowi na temat :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej