SPRZĘT TURYSTYCZNY > plecaki duże [od 51L]

Osprey Xenith 75

<< < (2/2)

Shwarc:

--- Cytat: mikel w Kwiecień 17, 2019, 20:38:20 ---Obstawiam:
10l komin
8l klapa
5l kieszonki frontowe
2l kieszonki na pasie
--- Koniec cytatu ---

Pamiętaj, że pojemność kieszeni musi być liczona z wypakowanym wnętrzem. Nie mierzy się tego osobno. Tak mówiła ta usnorma.

--- Cytuj (zaznaczone) ---Jeśli rozważyć stosunek pojemności plecaka do wagi, to przy komorze 50L i okolicach 2,6kg z pokrowcem, mamy parę plecaków na rynku, które można by śmiało porównać z Xenithem.
--- Koniec cytatu ---
I to jest cały sekret UL w XXI wieku. Jak nie wiadomo już jak zmniejszyć wagę, to ostatnia deską ratunku jest zmniejszenie rozmiaru, a papier wszystko przyjmie, każdą cyferkę.

Sted:
Z tego co pamiętam to miałeś wcześniej Deutera Aircontact Pro 60 + 15 i szukałeś czegoś innego większego. Czy następcą tego Dutera miał być właśnie Osprey. Który dla Ciebie lepiej wypada w takim razie jeśli chodzi o samą wygodę noszenia. Bo jeśli chodzi o pojemność to Osprey jest mniejszy. Dalej poszukujesz Złotego Grala  ;D masz już coś na oku ?

mikel:
To był Deuter Aircontact Pro 70, także ten Xenith to pchełka w porównaniu do niego jeśli chodzi o komorę.
Który wygodniejszy... Hmm, tutaj bym powiedział, że trudno mi porównać. Deutera miałem jednak z ok 28kg na plecach i było spoko. Xenith 75 to dla mnie następca Deutra ACT Lite 50 i zarówno z tego względu jak i wielkości komory, trudno mi tutaj porównać komfort przy takim ciężarze. Generalnie, w przedziale wagowym w jakim używałem ACT Lite (czyli do ok 18kg), jest wygodnie. Trzeba tylko dodać, że Xenith to plecak z twardym systemem nośnym.

A co do następcy Deutera Pro 70, to miałem na oku inne plecaczki, jeden trafił w moje ręce. Jak będę miał okazję go zlitrażować, to postaram się skrobnąć parę słów. Ale czy to będzie to, się okaże, chociaż jestem dobrej myśli ;D

--- Cytat: Shwarc w Kwiecień 19, 2019, 22:29:05 ---
--- Cytuj (zaznaczone) ---Jeśli rozważyć stosunek pojemności plecaka do wagi, to przy komorze 50L i okolicach 2,6kg z pokrowcem, mamy parę plecaków na rynku, które można by śmiało porównać z Xenithem.
--- Koniec cytatu ---
I to jest cały sekret UL w XXI wieku. Jak nie wiadomo już jak zmniejszyć wagę, to ostatnia deską ratunku jest zmniejszenie rozmiaru, a papier wszystko przyjmie, każdą cyferkę.

--- Koniec cytatu ---

Dlatego dobrze jest zmierzyć pojemność polecaka. Wtedy jest sens porównania pomiędzy różnymi producentami.
Wystarczy zobaczyć sytuację z Ospreyem i Deuterem. Okazuje się nagle, że ten "lekki" 75L co waży 2,36kg staje w szranki z  innym "średniej wagi" 50L, który ma taką samą komorę i waży 1,7kg ;D

Ale generalnie te same triki lecą w namiotach, śpiworach... Tu skrócić, tam zwęzić i mamy sprzęt lekki, bo mały.

Grzesiek:
A posiada ktoś ATMOSA  AG 50?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej