UFF OFF TOPIC > OPINIE, UWAGI, INFORMACJE ORAZ OFFTOP BEZ GRANIC

Pytanie dot. dołożenia puchu do kurtki

(1/1)

ross154:
Witam
Mam pytanie: Gdzie i ile może kosztować usługa uzupełnienia ubytków puchu w swetrze puchowym Pajaka.
Nigdzie nic takiego nie mogę znaleźć a trochę mi szkoda kurteczkę wyrzucać.

pozdrawiam bywalców.

dave:
Jeśli ten sweter jest przeszywany na wylot, to raczej nic nie zrobisz. Skontaktuj się z Eksplo, oni prowadzą serwis wyrobów puchowych.

Shwarc:
Dokładnie, mało realna usługa choć próbuj i daj znać.

Ubytki puchu? Panie, 100 piórek nie będzie ważyć nawet 5g, ile ci tego puchu ubyło? Taki przeciekający ciuch nadaje się na reklamację, a nie do dosypki. Upierz tą kurtkę przede wszystkim, z pewnością masz puch zatłuszczony, przepocony i z tego powodu się nie pręży, a nie z powodu ubytków.

ross154:
Kurtka przed praniem miała już jasne plamy jak się ją brało pod światło. Najbardziej było/jest to widoczne na plecach.
Po praniu wygląda jak jej ćwiartka przed praniem i to własnie przyśpieszyło moje poszukiwania sposobu na uzupełnienie pierzu.

Zadzwoniłem do producenta i miły Pan wyjaśnił że z nawet nie piorąc puch łącząc się z potem zbija się w sobie. Sposobem jest właściwe pranie. Przede wszystkim trzeba oszukać pralkę która przed praniem waży wrzuconą odzież i źle dobierze ilość środka piorącego. Najlepiej zalać kurtkę wodą aby nabrała wagi i dopiero zacząć prać.

Po praniu długo czekamy aż wyschnie i na równej powierzchni palcami rozbijamy zbite warstwy pierza.

Jak będzie trochę spokoju w święta sprawdzę temat.

wracając do tematu:

Samo prucie kurtki to koszt ok 250 pln, ale to można ew wykonać samodzielnie.
Samo zszywanie to ok 50pln + koszt puchu.

Shwarc:
No właśnie, od razu postawiłem na niepoprawne wysuszenie puchu i brak jego rozbicia. Wypierz ja raz jeszcze, do prania dodaj płyn Biały Jeleń do puchu i wełny. Niewielka ilość wystarczy, ustaw dodatkowe płukanie i wirowanie na najmniejszych obrotach. Na 99% nie powinno się nic stać. Tak, faktycznie warto wsadzić do pralki mokrą kurtkę/śpiwór.
Po wypraniu susz na kaloryferze roztrzepując palcami delikatnie puch po kilku godzinach. +/- dwa dni i powinna być sucha i prężyć się jak za nowości. Nie ma bata, by ci puchu tyle ubyło, że trzeba by go dosypywać, musiał byś mieć dziury w materiale chyba :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej