SPRZĘT TURYSTYCZNY > konserwacja, impregnacja, technologie

Sklejanie materiału, klejony szew.

(1/1)

Mamrot:
Czy ktoś się spotkał z klejem, taśmą klejącą na zimno lub na gorąco do ubrań?
Chodzi mi o rodzaj szwu klejonego.
Rozkleiła mi się po praniu na sporym fragmencie dolna lamówka windstopera, tworząca kanał dla ściągacza.
Nie chcę tego przeszywać, bo kurtka straci walory estetyczne a często chodzę w niej na codzień.

MaciekZ:
Bywają w sklepach budowlanych tubki z klejami do tworzyw sztucznych. Mam w domu (przykładowo) Technicqll Polyurethane 3 (do miękkiego PCV) i Technicqll Polychloride (nie do końca wiem do jakiego tworzywa - opakowanie mi zginęło). Kiedyś potrzebowałem podkleić w kurtce membranowej łatkę uszczelniającą pod haftem i szukałem trochę w ciemno. Użyłem - o ile pamiętam - tego drugiego i działa. Więc jeśli wiesz z czego jest kurtka - może coś dobierzesz. Strona: technicqll.pl

kuzon:
Tutaj są jakieś taśmy do podklejania:
https://www.extremtextil.de/en/accessories/seam-sealers/tapes.html?p=1&n=60

Ivan:
Sporo ostatnio szyłem i kleiłem, choć tylko kurtkę przeciwdeszczową (gładki materiał) a nie windstopper. Bierz na to poprawkę czytając moje wypociny. Generalnie to możliwości naprawy jest wchoooy ;)
1. najprostsza, ale może nie być skuteczna: skoro się rozkleiło to może powtórnie się sklei po przeprasowaniu żelazkiem. Ostatnio tak naprawiałem stary Goretex prasując na temp. **. Z temperaturą trzeba uważać: za duża stopi materiał, za mała nie sklei porządnie
2. najpewniejsza: weź to jednak zszyj. Szew tak łatwo nie puści, a ładnie wykonany u krawca jest estetyczny. Nikt na dół kurtki nie będzie zwracał uwagi, że "nieestetyczny".
3. taśma do podklejania szwów goretex (szukaj tego hasła na alledrogo). Są takie taśmy, które nalepia się na wierzch połączenia żelazkiem, występują w różnych kolorach. Używałem, polecam. Można znaleźć też bezbarwne taśmy adhesive z dwustronnym klejem do klejenia ze sobą dwóch kawałków materiału "jeden na drugi". Też żelazkiem.
4. Anirol Nowy Tomyśl podklejało mi kiedyś taśmami goretex. Zrobili doskonale, mają profesjonalne maszyny, ale nie wiem czy podjęliby się skleić windstopper
5. wersja bieda: flizelina dwustronna z klejem. Coś jak te taśmy adhesive, dostępne w pasmanteriach na metry. Flizelina jednak dość słabo trzyma, no chyba że pojawiły się jakieś wynalazki z mocniejszym klejem o których nie słyszałem.
6. weź to jednak zszyj ;) To newralgiczne miejsce, bez powodu się nie rozkleiło, a szew to jednak szew, nie jakieś tam domowe klejenie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej