SPRZĘT TURYSTYCZNY > inne

[Plecaki] Plecak turystyczny, a nerka/rzeczy podręczne.

<< < (2/3) > >>

Yatzek:
Jest fura plecaków z dobrze dostępnymi kieszonkami. Myślę o plecakach Ospreya, bo niektóre modele mają dwie kieszonki na pasie biodrowym, dwie na szelkach, dobrze zaprojektowane boczne i nieźle dostępną kieszeń w klapie.
Ja w Kestrelu lub w Exosie do kieszonek na pasie biodrowym mieszczę czołówkę, zapasowe baterie, zapalniczkę, scyzoryk Victorinoxa, zapasową baterię do aparatu, sztyft do ust, mały żel do kolan, kawałek cienkiej linki i klucze do domu. W jednej kieszeni na szelce telefon, w drugiej kompas i dwa batoniki. Portfel zawsze w zamykanej kieszeni przy sobie. W klapie poncho dostępne bez zdejmowania plecaka. W bocznej kieszeni butla z piciem. Właściwie, to w czasie wędrówki nie mam po co zdejmować plecaka, bo rzeczy potrzebne w marszu mam dostępne w kieszonkach. Aparat jest zaczepem zawieszony na pasie piersiowym, czasem biodrowym. Do chwilowo niepotrzebnych kijków mam Stow-on-the-go, a mapa podróżuje w woreczku pomiędzy siatką a plecakiem.
Właśnie za to lubię mojego Exosa :-)
Na pewno nie kupiłbym plecaka bez kieszonek na pasie biodrowym. Właśnie tam jest świetne miejsce na podręczne akcesoria.

muski:
Na dokumenty są jeszcze saszetki 'przez ramie' - https://www.google.pl/search?q=DEUTER+SECURITY+HOLSTER&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUn6CTx_zOAhXBVhoKHeHPAngQ_AUICCgB&biw=1242&bih=606

W sam raz na dokumenty i pieniądze - mam i uzywam. Jednak zakladam glownie w czasie podrozy autem/busem/pociagiem, na szlak raczej w tym nie chodze.

petelicki:

--- Cytuj (zaznaczone) ---Napiszesz coś więcej o tym? Jest w aktualnej ofercie?
--- Koniec cytatu ---

Nie widzę tego teraz na stronie Decathlonu. Kupowałem jakoś na początku tego roku i były w kolekcji razem z dwoma plecakami składanymi w kulkę. Było to mocno wyeksponowane, więc nietrudno było znaleźć. Cena chyba 29 zł czy jakoś tak. Bardzo zadowolony jestem z tego zakupu, szczególnie że materiały wydają się być całkiem solidne.

prosiakt:

--- Cytat: petelicki w Wrzesień 07, 2016, 10:12:26 ---
--- Cytuj (zaznaczone) ---Napiszesz coś więcej o tym? Jest w aktualnej ofercie?
--- Koniec cytatu ---

Nie widzę tego teraz na stronie Decathlonu. Kupowałem jakoś na początku tego roku i były w kolekcji razem z dwoma plecakami składanymi w kulkę. Było to mocno wyeksponowane, więc nietrudno było znaleźć. Cena chyba 29 zł czy jakoś tak. Bardzo zadowolony jestem z tego zakupu, szczególnie że materiały wydają się być całkiem solidne.

--- Koniec cytatu ---

także nie znalazłem na stronie , ale też posiadam taką składana saszetkę , jest na tyle pojemna ze moza włożyć naprawde dużo , a jednoczesnie jest cienka że bez problemu układa sie na ciele i nie przeszkadza . najlepiej idź do sklepu i ją obejrzyj , z dziale ze składanymi plecakami i torbami . swoja droga plecaczek składany też jest bardzo fajny .

Podczas długich 2u miesiecznych wyjazdów miałem mocniejsza saszetkę na pasku z podstawowymi rzeczami , luzowałem ją na tyle żeby była poniżej pasa biodrowego w plecaku , ale żeby też nie spadła z tyłka . - to jesli byłem w miescie albo bardziej cywilizowanym miejscu - ze względów bezpieczenstwa miałem to przy sobie .

chodzac gdzieś po górach i bardziej odludnych miejscach, kiedy portfel i dokumenty nie są potrzebne pod ręką , i nie ma też ludzi dookoła którzy by chcieli przywłaszczyć moją własność - wkładałem saszetkę do kieszeni w klapie

Mateusz:
Ja nerkę dopinam dookoła plecaka, wrzucam do środka albo zapinam nad pasem biodrowym i sobie dynda :)

Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może być nerka z możliwością przerobienia na coś w stylu chestrig i np dopięcie dzięki pasom molle do plecaka.

Tutaj z pomocą przychodzi firma baribal i survivaltech.
Tak wygląda nerka Baribal z szelkami http://baribalpoland.pl/pl/pasy-i-szelki/29-szelki-do-nerki-baribal-chestrig.html#/wybierz_kolor-ranger_green

tak na kimś

tutaj nerka survivaltech http://survivalsklep.pl/

Finalnie wyglądałoby to jakoś tak

Takiego systemu nie trzeba odpinać po zdjęciu plecaka :)

Podsumowując:
Taką nerkę możesz nosić jako zwykłą nerkę, chestrig, przypiąć do plecaka dzięki systemowi molle albo zostawić w domu :P

Taki plecak jak Reindeer raczej odbiega od F&L :P
 daje możliwości dopinania różnych kieszeni dzięki czemu może być wygodniej (w sensie wszystko pod ręką) ale na pewno mniej wygodnie jeśli chodzi np. o ciężar. Nosić wszystko na wierzchu jest też troszkę niebezpiecznie ale to zależy jaki rodzaj outdooru się uprawia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej