SPRZĘT TURYSTYCZNY > namioty kopułkowe [igloo]

[Namioty Igloo] Montano SPIDER

(1/1)

uysy:
Nowość od Montano.


Waga   1450 g (420 g pałąki, 1030 g płachta)
Materiał   Concordia XTR Light
Długość   200 cm
Wysokość   110 cm
Szerokość   120 cm

Namiot szturmowy Montano Spider to propozycja dla osób poszukujących schronienia na trudne, górskie warunki. Pozwoli w komfortowy sposób przeczekać niepogodę w obozach powyżej bazy. Stabilna, opływowa konstrukcja, oparta na dwóch krzyżujących się pałąkach, dobrze znosi porywy wiatru. Możliwość użycia bez pałąków, jako płachty biwakowej, sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie również na nocleg w ścianie, podczas wspinaczki.

Namiot wykonany jest z materiału Concordia XTR Light z membraną 10 000, dzięki czemu dobrze oddycha, zabezpieczając jednocześnie przed przedostawaniem się wilgoci z zewnątrz. Zastosowanie tego samego materiału również na podłogę sprawia, że nie ma konieczności podkładania izolacji pod spód namiotu. Szczelność zapewniają także podklejone szwy.

Bryzgoszczelny zamek chroni wnętrze namiotu przed deszczem oraz śniegiem. Wejście zabezpieczone daszkiem pozwala na uchylenie nawet podczas niewielkiego opadu. Wywietrznik w górnej części płachty zapobiega zawilgoceniu wnętrza podczas gotowania. Cztery pętle w narożnikach przeznaczone są do mocowania konstrukcji za pomocą czekanów, kijków lub szpilek, dołączonych do zestawu. Po wewnętrznej stronie płachty wszyte są rzepy, stabilizujące pozycję pałąków, od zewnętrznej zaś taśmy, pozwalające na zamontowanie odciągów.

W zestawie:

aluminiowe pałąki (2 sztuki, średnica 8,5 mm),
aluminiowe szpilki (4 sztuki, dodatkowe 38 g),
pokrowiec (dodatkowe 19 g)
Cena: 1 190,00 zł
Zdjęcia i opis Montano.
http://montano.pl/pl/p/Namiot-Spider/117

ramol:
Nie miałem w ręku jeszcze namiotu, ale ten biały worek ze zdjęcia nr 1, stojący na śniegu ma spód całkowicie przemakalny, chłonie wodę jak zwykła szmata. Co ciekawe boki są nieprzemakalne  :o

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej