SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt dla biegaczy

kompresja łydek: opaski czy skarpety?

(1/4) > >>

całka:
chyba dojrzałam... ;D

no a skoro już dojrzałam, to się zastanawiam czy skarpety czy jednak opaski?
za skarpetami przemawia to, że zawsze to jeden grat mniej do noszenia i pamiętania o zabraniu
za opaskami to, że chyba łatwiej (?) dobrać rozmiar

z tego co zauważyłam większość skarpet jest dopasowana jedynie do rozmiaru stopy a na tęgość łydki nie zwraca uwagi (chyba compressport robi dwie wersje tęgości dla jednego rozmiaru) ale rodzi mi się w głowie pytanie: czy skarpety nie będą szybciej się zużywać?
jednak skarpetę po długim wybieganiu czy zawodach wypada wyprać (zawsze :P) opaski może niekoniecznie?

kolejny raz jednak mam problem z łydkami po intensywnym bieganiu i chyba dojrzałam do zakupu kompresyjnego cuda

domyślam się że co osoba to teoria, bardziej zależałoby mi na opinii tych co używają czegokolwiek ze stajni "kompresja" a cudownie by było jakby znalazł się ktoś kto ma porównanie między różnymi modelami.

ina:
Od czasu kompresji nie mam problemu z bólem łydek. Mam to i to, używałam również naprzemiennie i...
Skarpety:
- musisz prać jak każde inne po każdym użyciu właściwie
- mam wrażenie, że kompresja w stopach mi nie służy, na zbiegach odbiło mi palce do krwiaków (w zwykłych skarpetkach tego nie mam - buty te same)
- używam ich raczej do płaskiego (na ile tu płasko można nazwać), albo krótszego biegania po reglu/halach
Opaski:
- po długich zawodach i tak są do prania, skoro błoto masz nawet na włosach:P ale w normalnym użyciu pierze się rzadko
- masz wybór skarpetek w razie w (dziury, niedopasowanego koloru do koszulki, itp)
- kompresję na łydkach dobrze zostawić z godzinę-dwie po bieganiu, a skarpetki jest fajnie zmienić na suche od razu po bieganiu.

Moim skromnym zdaniem bardziej uniwersalne i dłużej trwałe są opaski.

PS. Dojrzewam do kompresji ud...

Pablo666:
Ja ostatnio opasek używam coraz mniej, po skurczach w Krynicy dochodzę do wniosku, że to mogło być akurat od kompresji. Choć łydka urosła i może trzeba rozmiar zmienić ;)
Moim zdaniem tylko opaski, skarpety w pakietach nie są jakieś specjalne, lepiej mieć wybór i dostosować zestaw do warunków.
Opaski też w razie co można zdjąć gdyby przeszkadzały w biegu, jak są razem ze skarpetami to już trochę będzie zong ;)

czaya:
Ja mam i skarpetki (do kostek), opaski i pełną skarpetę (+ skarpetę kompresyjną do regeneracji, z mniejszym uciskiem).

Pełnej skarpetki używam rzadko, na krótkie (10-12km) szybkie treningi. Opaski + skarpeta są bardziej praktyczne (zwłaszcza na triathlonie - opaska pod piankę wejdzie a na rower założysz tylko skarpetki).

Ale nie ma sensu zakładać opasek na każdy trening - raczej tylko na te mocniejsze + zawody. I warto mieć jedną parę na regenerację (z mniejszym stopniem kompresji). Ja tak wracałem ze Szczawnicy - 6h w aucie i jak dojechałem do domu to zdjąłem. I dziś jak młody bóg :D

całka:
nie no to ja na treningi nie potrzebuję, na 20-30 km treningu nie czuje bólu
ale po zawodach jednak coś mnie rusza a jak mam jesienią biec 64 to jednak mi się może przydać.

Chcę temat ogarnąć teraz bo mając w czerwcu 3 dni zawodów pod rząd czuję że może być ciężko z regeneracją... ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej