SPRZĘT TURYSTYCZNY > kurtki

[Kurtki puchowe] Robert's

(1/4) > >>

kuzon:
Chciałbym przedstawić kurtki firmy Roberts, o zdjęcia których zostałem poproszony chyba już  z 1,5 roku temu, ale niestety nie wywiązałem się wtedy z obietnicy.
Dwie pierwsze przedstawione na zdjęciach (żółta i niebieska), kupiliśmy z żoną poprzedniej zimy, ale przynajmniej ja nie miałem okazji przetestować swojej, bo pogoda była na dużych plusach i nie było okazji poszpanować. Dopiero tej zimy udało mi się ją kilkakrotnie użyć, niestety też niezbyt często, bo temperatury były w okolicach zera i wtedy wygrywał Cumulus Incredilite.
Kurtka czerwona, miała służyć jako sweter puchowy i została kupiona w tym roku. Żonie spodobał się mój Cumulus Incredilite, ale niestety firma nie była w stanie wykonać takiej na Pertexie Endurance (nie bardzo rozumiem dlaczego, bo przecież szyją damskie, więc mają wykroje i według mnie, wystarczy tylko zastosować Pertex Endurance zamiast Pertex Quantum, a i kolor byłby dla żony wtedy dużo bardziej atrakcyjny).
W Robertsie kurtki można indywidualizować na różne sposoby, długość, szerokość, wcięcia, wycięcia, ilość puchu, klasa puchu i pełno innych przewidzianych dla marudnych klientów. Jako, że ja jestem z tych bardziej ugodowych, to w mojej nie było zbyt wiele zmian. Jedynie zamek do kaptura został wszyty tak, aby można było, w razie zachcianki, wpiąć inny kaptur. Żona jest z „tych drugich”, więc tutaj modyfikacji było trochę więcej. Główna dotyczyła kroju rękawów, który miał być bardziej miejski, a mniej sportowy. Chodzi o to, że sportowy zapobiega wysokiemu unoszeniu się kurtki podczas podnoszenia rąk do góry, niestety wiąże się to z wyglądem kurtki jakby napompowanej pod pachami przy opuszczonych ramionach. Hmm… choć dla mnie, to jest taka trochę rozmowa z kobietą o kolorach, czyli różnicy wielkiej nie widzę.
Sorry, że żona na zdjęciach, to taki trochę Fantomas, ale ma ona alergię na publikację swoich zdjęć w internecie. Alergia ta polega na tym… że moje uszy puchną, od nadmiaru dźwięków wydawanych przez kobiecy organ mowy  ;D

Gumka do ściągania ukryta jest w kieszeniach, fajne rozwiązanie, bo nic nam nie dynda przy kurtce. Na zdjęciu poniżej, kieszeń ze ściągaczem wywrócona na lewą stronę.

Kolejna fajna rzecz, kieszenie sięgają aż do ramion! Dwie butelki Chopina można śmiało schować, standardowe 0,5l to pewnie ze 3 szt. wejdą  ;D

Kurtka typu sweter puchowy.

Shwarc:
Dopasowanie bardzo ładne, krój też OK tylko te kaptury. W tych cieplejszych widział bym te wersję z gardą lub zespolony jak w Polarisie. Wtedy Roman nie szył jeszcze tego:

Co to za modele dokładnie?

lex:

--- Cytat: kuzon w Kwiecień 21, 2015, 04:12:14 ---ale ma ona alergię na publikację swoich zdjęć w internecie. Alergia ta polega na tym… że moje uszy puchną, od nadmiaru dźwięków wydawanych przez kobiecy organ mowy 
--- Koniec cytatu ---
Ta jasne, przyznaj, że jest ładna i nie chcesz abyśmy Ją podrywali ;D

Ot tak zapytam a ile ważą te wdzianka?

kuzon:

--- Cytat: Shwarc w Kwiecień 21, 2015, 08:52:00 ---Dopasowanie bardzo ładne, krój też OK tylko te kaptury. W tych cieplejszych widział bym te wersję z gardą lub zespolony jak w Polarisie.
--- Koniec cytatu ---

Dla mnie z kapturem zintegrowanym byłby super, dla żony nie, bo pierwsze co robi, to wszystkie kaptury odpina (choć Cumulus jej się podoba - bądź tu mądry). Z gardą to dałem dupy, bo lubię wysokie. Najbardziej odczuwam zimno, jak mi wieje po szyi. Pytałem o przerobienie, ale podobno się nie opłaca, za wysokie koszty. Mogę do mojej zamówić kaptur wyprawowy (wysoka garda), ale na razie nie będę się wygłupiał.
Z rozpoznaniem modeli to trochę gorzej, przymierzaliśmy kilka i wybraliśmy to, co nam się najbardziej podobało. Pasują mi tutaj Neutron Plus ale z odpinanym kapturem do żółtej kurtki i Andromeda Midi do niebieskiej. Na pewno mają komory H i maksymalną ilość puch przewidzianą dla danego modelu (i największym cui). Czerwona to... w końcu nie wiem. Tyle tylko, że materiał zewnętrzny to Endurance, zmniejszona ilość puchu o najwyższym cui.

--- Cytat: lex w Kwiecień 21, 2015, 11:00:30 ---Ta jasne, przyznaj, że jest ładna i nie chcesz abyśmy Ją podrywali ;D

Ot tak zapytam a ile ważą te wdzianka?
--- Koniec cytatu ---

Oczywiście, że jest ładna!!! Upilnować, to jej i tak nie upilnuję, w końcu na 12 miesięcy w roku, 6 mnie nie ma w domu  :'( I nawet z niespodziewaną wizytą wpaść nie mogę  :P A że zawsze wie kiedy wracam, to nawet (ewentualnie) moje kapcie zdążą wystygnąć  :( Ech, żeby tylko jakiejś grzybicy paznokcia nie przywlekli  ;D Matko, jak ona to przeczyta!  :o  :-X
Wagę mógłbym podać tak za 3 tygodnie, chyba że namówię małżonkę na zabawę z wagą.

kuzon:
Zgodnie z obietnicą podaję wagi kurtek:
-żółta 790 g
-niebieska 600 g
-czerwona 470 g

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej