SPORT I ZDROWIE IN AND FOR OUTDOOR > sprzęt dla biegaczy

[Trackery] Sports Tracker Vs Endomondo

(1/13) > >>

Photon:
Do tej pory używałem wyłącznie Sports Trackera. Pojawiły się głosy, że Endomondo jest dokładniejszy i że szybciej łapie FIXa GPS.

Platforma testowa:
Nokia E63 (Symbian 9.2, S60 v3.1) + GPS Pentagram PathFinder P3104.
Fix złapany najpierw przy pomocy innego oprogramowania, na starcie fix byl na 6 satelitach.

Przebieg testu:
Prosta trasa "tam i nazad" ok 4km

Już na starcie mała gafa, ponieważ Endomondo nie ma Autopause przy niskiej prędkości przemieszczenie...(w Sports Tracker można zdefiniować 1,2 lub 5 km/h jako granicę na autopause... więc podczas przerwy na siku nie trzeba gmerać w telefonie :D). Na szczęście Endomondo pozwala na edycję treningu z poziomu strony www i mogłem wyrównać czasy obu zapisów treningu.

Zapisy biegu:
Sports Tracker:

Endomondo:

Z powyższych diagramów wynika dość jasno, że Endomondo mocniej uśrednia kolejne pomiary położenia z GPS. Chociażby sam wykres prędkości, a raczej częstotliwość i amplituda obrazuje różnicę. Skutkuje to różnicą w przebytym dystansie, a następnie w średnim tempie. Jesli ktoś ma ochotę może spojrzeć na mapy w poniższych linkach i znowu w zapisie Sports Trackera zdaje się, że mamy częstsze odświeżanie położenia lub brak jego uśredniania.

Brak uśredniania w Sports Tracker i "pływanie" położenia z gorszych odbiorników GPS powoduje generowanie "darmowego" dystansu

Zapis treningu na Endomondo:
http://www.endomondo.com/workouts/202101187/10689882
Sports Tracker:
http://www.sports-tracker.com/#/workout/dbphoton/53m64mppngdlfv44

Jak Waszym zdaniem wygląda kwestia interfejsu użytkownika Endomondo na Androidzie? Mam nadzieje znacznie lepiej niż na Symbianie, na którym jest straszna bieda... Sports Tracker już w telefonie udostępnia nam wszelkie wykresy i statystyki danego treningu a Endomondo... czas, dystans, tempo, koniec :D

wilkczarny:
Na Androidzie Enodomondo też wszystko ładnie pokazuje na samym telefonie.

I Endomondo ma opcję autopauzy, ale nie zależną od prędkości tylko w przypadku "braku przemieszczania" - w praktyce pozwala to zejść z trasy na siku i wrócić teoretycznie "poza treningiem".

zyghom:
a nikt tu o Runkeeperze nie mowi - nikt nie uzywa?
prosty, pauze ma itepe

wilkczarny:

--- Cytat: zyghom w Czerwiec 12, 2013, 08:23:03 ---a nikt tu o Runkeeperze nie mowi - nikt nie uzywa?
prosty, pauze ma itepe

--- Koniec cytatu ---

Jeszcze nie miałem okazji używać Runkeepera, ale on chyba tylko do biegania dobry, czy nie? Endomondo uwzględnia różne tryby (chodzenie, rower i inne) - nie wiem, czy Runkeeper ma aż tyle funkcji - zresztą to chyba ten sam producent, nie? Tylko wyciągnęli z Endo to, co dla biegaczy najpotrzebniejsze. Poprawcie mnie, jeśli się mylę.

zyghom:

--- Cytat: wilkczarny w Czerwiec 12, 2013, 09:39:24 ---Tylko wyciągnęli z Endo to, co dla biegaczy najpotrzebniejsze
--- Koniec cytatu ---

ja uzywam do biegania, trekkingu, plywania, rowerowania, chodzenia - i do tych sie nadaje
ale np tenisa czy squasha nie ma

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej