Autor Wątek: [Technologie] Zakup zbyt małego obuwia- na ratunek!  (Przeczytany 13446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline całka

[Technologie] Zakup zbyt małego obuwia- na ratunek!
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:16:45 »
mam pytanie tylko się nie śmiejcie ;D (za głośno...)
kupiłam buty. trochę... za małe bo są zielone...
okazyjnie oczywiście

but w stanie spoczynku i jak chodze po płaskim jest taki "na styk" co pewnie oznacza że w terenie po dłuższym chodzeniu jak noga spuchnie albo przy zejściu w dół będę czuć palce

problem rozwiązuje wyjęcie wkładki. wtedy buty wydają się być ok
i teraz trzy pytania:
1) jakie są minusy chodzenia w bucie bez wkładki (poza tym że przepacam buta a nie wkładkę i jest "mniej wygodnie")?
2) czy istnieją i gdzie można kupić jakies mega super hiper cienkie wkładki?
3) czy jakiś szewc jest w stanie "naciągnąć" o dosłownie pół cm powiedzmy w pięcie czy na palcach buta?

but niestety z przodu ma gumowy otok i z tyłu też gumę więc na jego rozciągnięcie samoistne specjalnie bym nie liczyła

jeśli to coś wniesie, to konkretnie chodzi o buty mammut chalk

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 18:33:23 wysłana przez Shogun »

forum.outdoor.org.pl

[Technologie] Zakup zbyt małego obuwia- na ratunek!
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:16:45 »

Offline Jacku

Odp: [Technologie] Zakup zbyt małego obuwia- na ratunek!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:49:21 »
czytałem kiedyś o domowej metodzie rozbijania butów a mianowicie wsadzasz do buta szczelny worek, nalewasz wody i dobrze zawiązujesz. But do zamrażarki i zamarzająca woda powiększając nieco swą objętość rownomiernie rozciąga buta.
Tak na prawdę nie mam pojęcia czy to zadziała albo czy nie zniszczy buta, podaję raczej jako ciekawostkę :)

Offline ina

« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:00:06 »
Całka chcesz se stópki popsuć? Weze kup se dobre buty a nie za małe ;D
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline całka

« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:23:52 »
ale kiedy nie ma takich i w takiej cenie w moim rozmiarze ;D

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:25:55 »
to noś za małe i nie marudź
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline perduto

« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:52:54 »
kupiłam buty. trochę... za małe bo są zielone...
okazyjnie oczywiście

Nie wiem co ma wspólnego zieleń z tym że są za małe, czy jak zielone to mają być mniejsze?

Co do samego rozciągania butów...
Kiedyś buty ze skóry można było rozbijać, a kupowało się nawet pół, albo i cały numer mniejsze.
Jednak chodziło o buty piłkarskie, których skóra się rozciągała się przy użytkowaniu w warunkach deszczowych i układała się do stopy.

Jednak but piłkarski posiadał inną skórę niżeli buty w góry, o ile w ogóle te zielone są ze skóry.
Do tego ta gumowa obwódka z przodu nie pozwoli powiększyć wymiaru buta z przodu, z tyłu też  nie sądzę by coś drgnęło jakimikolwiek sposobami.

Całka, kiedyś też kupiłem buty na styk i miałem nadzieję... jednak ta, Matka Głupich...
drugi raz bym tego błędu nie popełnił.
Więc ja radząc Tobie wg zasady Polak mądry po szkodzie, zalecam Ci jak najszybsze oddanie tych butów i natychmiastowej amnezji że kolor zielony miał wpływ na zakup okazyjny za małych butów, bo z tego co piszesz Twoje są ZA MAŁE!!!!

Nie kombinuj też z wyciąganiem i chodzeniem bez wkładek, albo szukaniem minimalnie cienkich, bo nie znajdziesz i tak nic, co sprawi że but będzie OK.
Decyzja jednak należy do Ciebie.
Nigdy nie kłóć się z IDIOTĄ - I tak nie wygrasz.
Ten, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

Offline mikel

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:02:03 »
Ja bym był za sprzedażą :D Sam kombinowałem z zamberlanami i jedyne co mi teraz przychodzi do głowy, to próba wrzucenia wkładek na same pięty. Wtedy masz przód luźniejszy, pięta ma amortyzację. Ale obawiam się że będzie to za cenę komfortu, no i na same wkładki też wydać trza, a cholera wie czy Ci to podpasuje :D
kiedy światu się przyglądam
gdy doświadczam praw natury
to dostrzegam palec boży
choć nie jestem pewien który

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:02:03 »

Offline kubi

« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:02:53 »
Nie ma opcji naciagnac takiego buta, mozesz chodzic bez wkladki ale na dluzsza mete nic to nie zmieni i nadal bedzie cisnal.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline Pablo666

« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:03:03 »
Stare metody na buty skórzane to.... denaturat, smarujemy od środka i miękki materiał ma szansę się "rozejść"
Można też zastosować "prawidła" do butów- odpowiednio uformowane końcówki, rozciągnięcie gwintem na maks i może (jeszcze wspomagane tym przykładowym denaturatem) buty się uformują...
Jednej słusznej metody chyba nie ma, a jak coś to masz zielone buty na cywilizowane okolice i spacer do sklepu po bułki :P
Całe życie z wariatami....

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:07:37 »
mozesz chodzic bez wkladki ale na dluzsza mete nic to nie zmieni i nadal bedzie cisnal.

a na dodatek pozbawi się częściowo amortyzacji, bo wkładka pełni także i tę rolę

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:19:59 »
Miałam podobny problem z meinlami, ale po trzech dniach myślenia oddałam je do sklepu i Tobie też to polecam. Buty z gumą nie poddadzą się rozciągnięciu do komfortowego rozmiaru.
Z tego co kojarzę z innego doświadczenia, wyjęcie wkładki coś daje, zależy co jest pod spodem, ale istnieje możliwość, że stopa będzie się ślizgać w bucie, co może zaowocować solidnym obtarciem. No i amortyzacja, w sztywniejszych butach szczególnie istotna.

Offline całka

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:22:23 »
Nie wiem co ma wspólnego zieleń z tym że są za małe, czy jak zielone to mają być mniejsze?

nie, źle postawiłam przecinek ;)
kupiłam je bo były zielone i mi się podobały, a za małe bo to w tkmaxie i to był jedyny rozmiar jaki był
mam możliwość po prostu je oddać do sklepu ale kombinuję jak mogę żeby tego nie robić i móc w nich chodzić ;D

to noś za małe i nie marudź

cóż za rzeczowa odpowiedź... nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie mów i tyle
mój wpis nie ogranicza się do stwierdzenia "kupiłam za małe buty" tylko jakbyś nie zauważył zadałam dość konkretne pytania

nie wiem też na czym moje marudzenie niby polega zadałam po prostu pytanie

zapytałam o to w shicie żeby tacy jak Ty się mnie nie czepiali, ale ktoś to tu przeniósł i stworzył wątek, więc się nie czepiaj, ok?

ogólnie dziękuję za odpowiedzi :) dziś jak wrócę po pracy do domu to na spokojnie sobie przymierzę, przejdę po schodach i zapewne oddam albo gdzieś sprzedam. Gdyby to było takie oczywiste że są mi zajebiście za ciasne to bym się nie zastanawiała, ale rzecz w tym, że w gruncie rzeczy są dość wygodne a obawy sprowadzają się do zastosowania ich w górach na zejściach i do dłuższego chodzenia (jako buty "miejskie" byłyby ok)

Offline Ivan

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:24:46 »
Też kiedyś kupiłem pół numeru za małe buty bo mi się bardzo podobały, też miały z przodu i z tyłu gumę i też były zielone ;D Buty były z dwoiny, czyli coś między zamszem a nubukiem. Męczyłem się rok w nadziei, że rozciągnę: chodziłem w mokrych aż wyschną, naciągałem na prawidła, rozciągałem śrubą rzymską a nawet tłukłem młotkiem żeby ubić pianki z przodu i z tyłu. Pomagało to na kilka dni, ale potem buty znowu się zbiegały. Wszystko przez grube otoki z gumy z przodu i z tyłu. Ostatecznie sprzedałem.

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:25:20 »
Tak jak ktoś wyżej napisał: w przypadku otoka nic nie zrobisz.
Przerobiłem to z Meindlami.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:35:36 »
cóż za rzeczowa odpowiedź... nie masz nic sensownego do powiedzenia to nie mów i tyle

całka, proszę bez takich wycieczek pod moim adresem, moja uwaga odnosiła się do Twojego wpisu

ale kiedy nie ma takich i w takiej cenie w moim rozmiarze ;D

bo jak ktoś postępuje irracjonalnie i kupuje za małe buty, tylko dlatego, że są zielone, to później nie może się dziwić, że ktoś doradza żeby je oddać, a jak ta osoba marudzi, że są zielone i nie che oddać, to ktoś inny napisze, żeby nie marudziła i chodziła w takich, jak się jej podobają, a z konkretnych rad napisałem Ci, że pozbawiasz się amortyzacji i o ile w miejskich butach nie ma to większego znaczenia, to w przypadku butów przeznaczonych w teren znaczenie już ma, tyle ode mnie

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2013, 20:35:36 »

Offline atanor

« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2013, 21:56:16 »
Ostatnio łaziłem całe dwa tygodnie bez wkładek w Cuestach, bo musiałem przełożyć do roboczych  i szczerze nie polecam nawet do chodzenia godzinę dziennie.

Offline aro5406

« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:20:48 »
Z ładnej miski się nie najesz - weż je sprzedaj/oddaj bo bedziesz sie meczyć potem nie tylko z butami ale i wlasnymi myslami. Nogi są ważniejsze.

Offline EMES

« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:06:27 »
Błądzić jest rzeczą ludzką ale dwa razy to samo? Przecież Ty już raz walczyłaś z butami na zimowym w zeszłym roku.  :-\ ::)
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline całka

« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:15:43 »
ale ja nie walczyłam wtedy z za małymi butami które kupiłam świadomie i to były buty z allegro - trochę inny temat :)

generalnie mam niestety takie stopy, że KAŻDE buty mnie obetrą na pięcie - raczej prędzej niż później, ale jak już but mi się ułoży, to nie mam większych problemów (dotyczy to zarówno butów "górskich" jak i miejskich)

tutaj poruszyłam ten temat trochę też z ciekawości opini nt rozciągania butów czy kombinowania z wkładkami

buty ostatecznie zwrócę bo mierzone na spokojnie w domu zdecydowanie mnie denerwują będąc "na styk"

kupiłam je bo odpowiadały moim potrzebom (jestem teraz na kupnie właśnie "takich" butów), były ładne i tanie. I kupiłam zapewne tylko dlatego, że wiedziałam, że mogę je zwrócić czyli na spokojnie przemyśleć temat :)

wszystkim dziękuję za zaangażowanie i chęć pomocy :)

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:23:10 »
A w ogóle jakie buty kupiłaś? ;)

Offline całka

« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:35:21 »
mammut chalk :) jest napisane w ostatniej linijce pierwszego posta :D

jak kogoś interesują soczyście zielone w cenie 200zł rozmiar 39 to mogę ich nie oddawać ale logistykę ich wysyłania ogarnę po urlopie dopiero :P
a jak nie to muszę je jutro oddać ;)

Offline EMES

« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2013, 17:26:41 »
A jaki Ty masz rozmiar właściwie?
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior