PASAŻ HANDLOWY > testy

Garmin GpsMap 78 [Testujemy dzięki navio.rix.pl]

(1/4) > >>

Gargamel:
Dzięki uprzejmości firmy Navio http://www.multipoint.rix.pl z Tarnowa otrzymałem do testów urządzenie Garmin GpsMap 78.W pudełeczku znajduje się :
- urządzenie garmin gpsmap 78
- kabel USB
- smycz na nadgarstek
- instrukcje obsługi ( instrukcja w języku polskim jest zapisana w urządzeniu, jest też w internecie )
- "ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa produktu"

Pierwsze wrażenie :


 

Jest ładny ;D Dobrze leży w dłoni - wygodnie obsługuje się klawisze kciukiem. Po bokach i z tyłu mamy elementy gumowe które zapobiegają ślizganiu się w dłoni.

Z tyłu mamy gniazda: MiniUSB , MCX (zewnętrznej anteny gps) i port szeregowy RS.

Oraz komorę baterii ( 2x AA) pod którymi znajduje się gniazdo karty pamięci microSD. Obsługuje baterie litowe, alkaliczne i NiMH. W urządzeniu można ustawić typ załadowanej baterii aby najlepiej wykorzystywało ono energię.Obawy budzi szczelność tych miejsc. Producent zapewnia że jest ono "w pełni uszczelnione, utrzymujące się na wodzie, odporny na uderzenia i wododporny w myśl standardu IPX-7"  Czyli powinien wytrzymać zanurzenie na głębokość 1 metra na 30 minut.

... no to się sprawdzi mam nadzieję na Morzu Czarnym wiosną ;D

Odbiornik jest stosunkowo duży :Waży według producenta 218 g z bateriami. Pracuje na bateriach do 20 godzin.

Pamięci wbudowanej ma 1,7 GB, która można powiększyć kartą micro SD.Teraz czas na zapoznanie się z obsługą urządzenia i znalezienie map. Pierwsze testy terenowe już jutro.


Gargamel:
Ok, GpsMap78 był ze mną na kilku wycieczkach narciarskich.
Garść spostrzeżeń :

- Meeeeeeeeega wygodna obsługa !! ;D  w porównaniu do urządzeń typu etrex , vista - to jest kosmos .
 Dzięki temu że jest duży, wygodnie leży w dłoni, kciukiem obsługujemy wszystkie przyciski, kciuk nie zasłania ekranu. Przesuwanie kursora po mapie, jest dużo wygodniejsze i pewniejsze niż w przypadku kuleczki (takiej jak w vistach itp).Po włączeniu urządzenie określa swoją pozycję w ciągu ok 30 sekund w górskiej dolinie. Nie ma problemu z zasięgiem w lesie, w dolinach. W budynku traci sygnał od razu - ale to normalne.

Menu jest bardzo intuicyjne i wygodne w przeglądaniu - mamy wszystkie niezbędne klawisze funkcyjne.Baterię będę testował na najbliższych wyjazdach, na razie mogę nadmienić że podświetlenie domyślnie wyłącza się przy ok połowie baterii.

Ekran : duuuży i wyraźny. Wyraźny na śniegu i w słońcu .Ogólnie, urządzeniem jestem pozytywnie zaskoczony - mimo jego rozmiarów, a może dzięki temu - jest bardzo łatwy i wygodny w obsłudze. Niemile jestem zaskoczony jakością map a właściwie ich niewielkim uszczegółowieniem i dokładnością, ale mapami zajmę się w następnym wpisie.Gargamel:
Przyjrzałem się czasom pracy urządzenia na bateriach.  W WARUNKACH ZIMOWYCHNiestety nie jest różowo.

Na tanich bateriach alkalicznych w temperaturze otoczenia - 10 C gps pracował ok 10 godzin ( noszony w kieszeni kurtki ).

Na akumulatorkach Eneloop w temperaturze 3C do -2 C wytrzymał 15 godzin pracy bez przerwy.


W najbliższych dniach powtórzę testy bateryjne.

Gargamel:
Sprawdzamy użyteczność Garmin Gps Map 78 jako nawigacji samochodowej :Wniosek : DA SIĘ ;D

Oczywiście nie ma poleceń głosowych i wyświetlacz jest zgaszony, ale samoczynnie włącza się przed zakrętem, skrzyżowaniem i innym punktem w którym mamy wykonać jakiś manewr.

Oczywiście najpierw w ustawieniach trzeba wybrać ustawienia trasy dla samochodu.

Aby ustawić punkt docelowy trzeba ręcznie przesunąć kursor po mapie na żądaną ulicę i wybrac jako punkt docelowy. Jest to oczywiście gorsze rozwiązanie niż w wpisanie adresu, jak w nawigacjach samochodowych. No ale to nie jest nawigacja samochodowa.

Trasę wyznacza taką samą jak samochodowy Garmin Nuvi.

Dla mnie na plus.

Gargamel:


Trwają testy terenowe ;D

Mogę powiedzieć że urządzenie świetnie sprawdza się podczas wycieczek narciarskich - do planowania zjazdów w lesie, poza szlakami.

Dotychczas mogliśmy tylko ogólnie określić swoja pozycję "gdzieś w dolinie tego potoku", teraz wiemy dokładnie gdzie jesteśmy i którędy najlepiej iść / zjeżdżać.

Do gpsa polecam tylko i wyłącznie akumulatorki Sanyo Eneloop !

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej