PASAŻ HANDLOWY > testy

Garmin eTrexŸ 30 [Testujemy dzięki navio.rix.pl]

(1/10) > >>

uysy:
Dzięki uprzejmości firmy Navio http://www.multipoint.rix.pl z Tarnowa otrzymałem do testów urządzenie Garmin eTrexŸ 30.

W paczce od Navio http://www.multipoint.rix.pl znajduje się
-urządzenie Garmin eTrex 30,
-przewód USB
-skrócone instrukcje obsługi w różnych językach. (Pełna instrukcja obsługi znajduję się w urządzenie, w formie PDFa).


Informacje producenta.

Urządzenie eTrex 30 to udoskonalenie najpopularniejszych i najbardziej wiarygodnych ręcznych urządzeń nawigacyjnych GPS. Lepsza ergonomia, poprawiony interfejs, tryb geocaching bez użycia papieru i poszerzone możliwości w zakresie map sprawiają, że urządzenia eTrex są bardziej wszechstronne i przyjazne dla użytkownika, utrzymując jednocześnie wysoki stopień wytrzymałości i trwałości.

Doskonała widoczność drogi

Urządzenie eTrex 30 jest wyposażone w udoskonalony wyświetlacz (65 tys. kolorów) o przekątnej 2,2", który zachowuje czytelność nawet w pełnym słońcu. Dzięki swojej wytrzymałości i wodoszczelności urządzenie eTrex 30 jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Cechuje je najnowszy interfejs i wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak kurz, zabrudzenia, wilgoć i wodę, które nie są w stanie zakłócić pracy nawigacji.

Nowe narzędzia na wyprawę

Urządzenie eTrex 30 posiada wbudowany 3-osiowy kompas elektroniczny z kompensacją nachylenia, który wskazuje kierunek nawet wtedy, gdy się nie przemieszczasz ani nie trzymasz urządzenia poziomo. Wysokościomierz barometryczny monitoruje zmiany ciśnienia, aby precyzyjnie określić wysokość, na jakiej się znajdujesz. Można go również użyć do stworzenia wykresu rozkładu ciśnienia barometrycznego w czasie, co może ułatwić przewidywanie zmian pogody.

Możesz pojechać w dowolne miejsce.

Dzięki zestawowi zgodnych uchwytów urządzenie eTrex 30 doskonale nadaje się do zastosowania w pojazdach terenowych, na rowerach, w łodziach, w samochodach i jako urządzenie przenośne podczas pieszych wycieczek. Uchwyt samochodowy oraz mapy City Navigator NTŸ podające szczegółowe wskazówki nawigacyjne sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do samochodu, zaś wzmocniony uchwyt pozwala na zamocowanie urządzenia również na motocyklu lub w pojeździe terenowym. Urządzenie eTrex zaprowadzi Cię tam, gdzie chcesz — jest wyposażone w odpowiednie mapy i uchwyty.

Wybierz rozwiązanie globalne

Urządzenia z nowej serii eTrex są pierwszymi na świecie popularnymi odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS. GLONASS jest systemem opracowanym przez Federację Rosyjską, którego pełna funkcjonalność zapowiadana jest na rok 2012. Korzystanie z satelitów GLONASS skraca czas potrzebny na „ustawienie się” urządzenia na właściwej pozycji o średnio 20% w stosunku do satelitów GPS. Równoczesne korzystanie z satelitów GPS i GLONASS umożliwia odbiornikowi zwiększenie liczby wykorzystywanych satelitów o 24.

Dodawaj mapy

Dzięki gnieździe karty microSD™ oraz pamięci wewnętrznej 1,7 GB urządzenia eTrex 30 można pobrać mapy TOPO 24K i ruszyć na szlak, podłączyć fabrycznie załadowane karty pamięci BlueChartŸ g2, aby spędzić fantastyczny dzień na wodzie, lub pobrać dane map City Navigator NTŸ, aby uzyskać szczegółowe wskazówki na temat poruszania się po drogach (zob. zgodne mapy na karcie Mapy). Urządzenie eTrex 30 umożliwia także korzystanie z usługi BirdsEye™ Satellite Imagery (wymagana subskrypcja), co pozwala na pobieranie obrazów satelitarnych do urządzenia i ich integrację z istniejącymi mapami.

Przesyłanie bezprzewodowe

Za pomocą urządzenia eTrex 30 można bezprzewodowo udostępniać punkty, trasy i skrzynki innym zgodnym urządzeniom GPS firmy Garmin. Dzięki temu znajomi mogą wypróbować Twoją ulubioną wędrówkę lub skrzynkę — zacznij zabawę, naciskając „Wyślij”, aby przesłać informacje do podobnych urządzeń.

Znaj swoją pozycję

Dzięki bardzo czułemu modułowi GPS z systemem WAAS i funkcją wstępnego ustalania pozycji w oparciu o sygnał satelitarny HotFix™ urządzenie eTrex szybko i precyzyjnie ustala pozycję użytkownika oraz nie traci pozycji GPS nawet w osłoniętych miejscach i głębokich kanionach.
Informacje techniczne:

Wymiary urządzenia, szer. x wys. x gł.:        5,4 x 10,3 x 3,3 cm (2,1 x 4,0 x 1,3 cala)
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys.:            3,5 x 4,4 cm; przekątna 2,2 cala (5,6 cm)
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys.:    176 x 220 pikseli
Typ wyświetlacza:                                         kolorowy (65 tys.), odblaskowo-przezroczysty ekran TFT
Waga:                                                           141,7 g z bateriami
Bateria:                                                         2 baterie AA (do nabycia osobno), zalecane baterie NiMH lub litowo-jonowe
Czas działania baterii:                                   25 godz.
Wodoszczelny:                                              tak (IPX7)
Pływający:                                                     nie
Bardzo czuły odbiornik:                                 tak
Interfejs:                                                      USB

Mapy oraz pamięć:
Mapa bazowa:                                               tak
Fabrycznie załadowane mapy:                      nie
Możliwość dodawania map:                           tak
Wbudowana pamięć:                                    1,7 GB
Możliwość używania kart z danymi:              Karta microSD™ (do nabycia osobno)
Waypointy/ulubione/pozycje:                       2000
Trasy:                                                           200
Wykres śladu:                                               10 000 punktów, 200 zapisanych tras


Przy wyborze urządzenia, bardzo zależało mi na tym, aby nie nosić zbyt dużej ilości baterii/akumulatorów. eTrex 30 jako jedyny oferuje tak długi czas pracy (Według producenta, około 25 godzin).

Samo urządzenie, jest małe i poręczne, śmiało można je porównać (rozmiarowo) do aktualnych smartfonów. Wykonanie jest bardzo dobre, dzierżąc go w ręce czuć że to nie jest "kawałek plastiku", tylko urządzenie które przeżyje z nami niejedną przygodę. Menu urządzenia jest bardzo przejrzyste i wygodne w obsłudze, posiada również dodatkowe funkcje ( budzik, przeglądarkę zdjęć, kalendarz oraz kalkulator i stoper, a także informacje o wschodzie i zachodzie Słońca, opcję pomiaru powierzchni,"polowania i połowy" oraz "człowiek za burtą".). Wyświetlacz bardzo dobrze radzi sobie podczas ładnej ( :) ) pogody - słońce, śnieg.

W sieci można spotkać się z oklepanym tekstem "niewygodne dla leworęcznych" (rzekome zasłanianie wyświetlacza przy korzystaniu z urządzenia lewą dłonią) - ktoś kiedyś tak napisał, a reszta powiela.  Jeżeli ktoś ma problemy z manualną obsługą (kciukiem, bo większość operacji wykonujemy na joisticku) ...w sumie jednego przycisku, to może niech pozostanie przy mapie papierowej, lub w ogóle nie wychodzi w teren ?
Czy może Garmin ma zacząć robić wersję dla leworęcznych ?


Lewe przyciski boczne.


Prawe przyciski.


Tył urządzenia i ukryte złącze miniUSB (NIE microUSB).


Slot na kartę pamięci i baterie.
Dół urządzenia. Miejsce na przewleczenie smyczki / repika - szkoda że Garmin tego nie dodaje.


Zdjęcia terenowe się nie nadają...Bardzo dziwne dla mnie jest to, że lewe przyciski boczne, a dokładniej + i - ... są odwrotnie niż w każdym innym urządzeniu. We wszystkich innych gadżetach, "+" mam u góry, a "-" na dole.

misio:
Testuj, testuj, bo ja go mam w planach ;).
Jeszcze wypróbuj go pod kątem użytkowania w aucie: czy to ma sens w ogóle, jak dasz radę ;).

Ivan:

--- Cytat: uysy w Grudzień 22, 2012, 11:04:33 ---Czas działania baterii:                                   25 godz.
--- Koniec cytatu ---
Sratatata ;)

--- Cytat: Shōgun w Grudzień 22, 2012, 22:13:12 ---Jeszcze wypróbuj go pod kątem użytkowania w aucie: czy to ma sens w ogóle
--- Koniec cytatu ---
Mały ekran. Nie mówi. Więc w aucie moim zdaniem słabo, ale da się.

Piotrek:
Czas działania na bateriach m/w się zgadza.
A w samochodzie można używać bez problemu, tyle że ekranik mały i trza wzrok mieć dobry. Nie gada, ale piska. ;D

misio:
No, to w aucie będzie telefon a terenie ma być to ;D.
Także poproszę testy terenowe ;D.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej