SPRZĘT TURYSTYCZNY > magia fotografii

Soft do edycji video HD

(1/4) > >>

stopa:
Coraz więcej aparatów ma funkcję filmowania, a jakość HD połączona z niezłą optyką daje dobre efekty i dodatkową pamiątkę oprócz zdjęć.
Materiał filmowy ma to do siebie, że przed podaniem szerszej publiczności należy go jakoś edytować / przygotować.

No i tu powstaje pytanie: jakiego softu użyć?

Są oczywiście takie hity jak Adobe Premiere + After Effects, Final Cut Pro itd, ale może macie jakieś doświadczenie z softem niekoniecznie darmowym, ale wydajnym, obsługującym filmy w HD i w jak największej liczbie formatów (mnie np. interesuje format .mov, bo tak zapisują lustrzanki Canon'a).

Czekam na wasze propozycje, bo brak odpowiedniego oprogramowania zniechęca mnie do filmowania:) [ale rym:P]

Yatzek:
Kilka lat temu kręciłem zajawkę dla jednej firmy i kupiliśmy Sony Vegas. Kosztował 199 zł, więc niedrogi.
Materiał był z kamery Sony i to jeszcze na kasecie MiniDV w zwykłym PAL-u. Po zarejestrowaniu, do dzisiaj dostaję oferty od Sonego, oczywiście nowe wersje śmigają z formatami HD, choć ja już tego nie sprawdzałem.
Sam program ma bardzo specyficzny interfejs i na początku można połamać palce i dedukcję, ale z czasem wszystko zgrabnie bangla.
Ma możliwość dodawania pluginów, a trzecie firmy robią tego sporo, więc to dodatkowa, choć nie bezpośrednia siła programu.
Trzeba tylko poznać i polubić tę specyfikę Vegasa...

RH:
Do prostej edycji uzywam iMovie, polecam, proste jak budowa cepa, same podstawowe funkcje.

stopa:

--- Cytat: Yatzek w Styczeń 20, 2012, 00:24:10 ---Kilka lat temu kręciłem zajawkę dla jednej firmy i kupiliśmy Sony Vegas. Kosztował 199 zł, więc niedrogi.

--- Koniec cytatu ---

Sprawdzę, bo trochę obiło mi się na jego temat o uszy. Jeżeli chodzi o interface to najwięcej działałem do tej pory z Premiere, ale jak ze wszystkim - to kwestia przyzwyczajenia.

--- Cytat: RH w Styczeń 20, 2012, 01:05:18 ---Do prostej edycji uzywam iMovie, polecam, proste jak budowa cepa, same podstawowe funkcje.

--- Koniec cytatu ---

iMovie jest całkiem spoko, tyle że iMac'a mam w pracy, a w domu Win7, więc raczej szukam na tę platformę.

Koshal:
Rowniez polecam Vegas'a. Prosty program, bardo przyjemnie i szybko sie montuje filmiki. Jak bedziesz chcial zrobic cos konkretniejszego to bez Final Cut'a lub Premier'a i A.E. sie nie obejdzie.

btw - jakby Cie czasem zaczal wkurzac Vegas z brakiem czesci obrazu we fragmentach renderownych filmow to od razu podpowiadam - opcje sciezki. lub i filmow na niej pojedynczo - "disable resample" ;) czuwaj.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej