SPRZĘT TURYSTYCZNY > buty wysokie

[Buty wysokie] La Sportiva Nepal Extreme

(1/18) > >>

andy:
La Sportiva Nepal Extreme

Szukałem butów do wpinu zimowego, przede wszystkim ciepłych i na szeroką stopę. Miały być wykonane ze skóry i bez szitexa.
Po pierwszej selekcji wybrałem dwa modele: Scarpa Cumbre i La Sportiva Nepal Extreme. Ponieważ Cumbre nie jest już produkowany i nie mogłem znaleźć swojego rozmiaru zastanawiałem się nad jego następcą, Phantom Guide Winter.
Niestety wykonanie z materiałów syntetycznych zdyskwalifikowało ten model, poza tym okazały się za wąskie.

Na liście do wyboru zostały tylko Nepal Extreme od La Sportivy i takie też nabyłem. Dodatkowo okazało się, że trafiłem na niezłą cenę :) .
Widok z boku

Widok z tyłuOpis i zdjęcia ze strony:

http://www.weld.pl/LA-SPORTIVA-NEPAL-EXTREME,Buty-Techniczne-i-wyprawowe,91,1235.html

cyt.

Nepal Extreme to chyba jeden z najpopularniejszych butów do wspinaczki w lodzie i alpinizmu w Europie. Jego sława jest zupełnie zasłużona. Nepal ma opinię buta niesamowicie wygodnego, idealnego do wspinania w lodzie i odpornego na uszkodzenia i upływ czasu. Wykonano go z niezwykle wytrzymałej i wodoszczelnej, trzy i pół milimetrowej skóry Idro - Perwanger oraz zaopatrzono w wysokie oblanie i podeszwę Vibram. Wielką zaletę buta stanowi nowoczesny system sznurowania Ez Out. Mocne sznurówki pracują w specjalnych, kulkowych przelotach zapewniających szybkie i bezproblemowe wiązanie buta, dodatkowo sznurowadła możemy zablokować w okolicy stawu i dowolnie sterować sztywnością buta. Język wykonano w technologii EZ Flex, pozwalającej na jego dowolne ułożenie zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami. Izolację termiczną stanowi wyłożenie materiałem Thinsulate, odpowiadającym za komfort termiczny stopy. Śródpodeszwę oparto na systemie HP3, mającym zapewnić maksymalną wygodę, izolację termiczną i amortyzację buta przy wykorzystaniu najlepszych materiałów.


Materiał wierzchni: 3+ mm water-repellent Idro-Perwanger® leather
Wyściółka: Thermal Synergy
Izolacja: Insulating Ibi-Thermo 9 mm
Podeszwa: Vibram® Impact Brake System - raki automatyczne
Masa: 2250g para


Pierwsze wrażenia: but sztywny ale bardzo wygodny, szerokie w śródstopiu, dużo miejsca na palce, mimo to bardzo dobre trzymanie kostki, zależy to od sposobu wiązania.

Postaram się wrzucać wszystkie uwagi podczas użytkowania.

uysy:

--- Cytat: andy w Grudzień 27, 2011, 12:02:13 ---Dodatkowo okazało się, że trafiłem na niezłą cenę  .
--- Koniec cytatu ---
Wiele ?
Nepale Extreme tez już nie są produkowane :P.
Btw, ja też kupiłem, ale używane. W styczniu przylecą.

Łylma:
andy mam pytanie - jak jest z rozmiarówką tzn. podana długość wkładki jest zbieżna z realem czy trzeba brać poprawkę na + lub -?
Często gęsto dane producenta nie odpowiadają rzeczywistej długości wkładki.
Dzięki

andy:

--- Cytat: Łylma w Grudzień 27, 2011, 13:41:24 ---andy mam pytanie - jak jest z rozmiarówką tzn. podana długość wkładki jest zbieżna z realem czy trzeba brać poprawkę na + lub -?
Często gęsto dane producenta nie odpowiadają rzeczywistej długości wkładki.
Dzięki

--- Koniec cytatu ---
nie mierzyłem jeszcze wkładki, w Polsce mi powiedzieli, że powinno się brać +1.5 uważam, że byłyby za duże, ja wziąłem +1 i są idealne, tzn mam lekki luz w palcach, wchodzi idealnie z grubszą skarpetą i nigdzie nie ciśnie

zmierzę wkładkę i porównam do długości mojej stopy jak wrócę do domu w przyszłym tygodniu

crimson:
wielaś dał tato?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej