SPRZĘT TURYSTYCZNY > higiena

[Higiena] Outdoorowa mydelniczka

<< < (15/15)

leśna dusza:
Najlepiej nie używać żadnego :) Jeśli się trafi na kwaterę czy schronisko to co innego, ale w terenie dzikim w zupełności wystarcza wyszorowanie się gąbką i samą wodą. Nie trzeba wtedy pilnować odległości od źródła wody i nosić wody do mycia (biodegradacja następuje w glebie, niestety często widuję ludzi, którzy myślą, że jak mają specjalne mydło to mogą się z nim pakować do jeziora). Bardziej niż mydło przydałby się pilling, po dwóch tygodniach przeważnie mogę zdrapywać martwy naskórek :P no a jeśli komuś bardzo zależy to jak napisał kolega organiczne mydła lub biodegradowalne skoncentrowane żele do wszystkiego (Sea to Summit, Lifeventure - ten zafundował mi łupież). Niestety moje włosy wymagają z czasem użycia szamponu, więc jak już noszę coś to właśnie szampon, w razie czego równie dobrze można go użyć. Yves Rocher ma taki cytrynowy, wydajny i niedrogi, certyfikowany.

Shwarc:

--- Cytat: leśna dusza w Sierpień 20, 2015, 13:25:08 ---ale w terenie dzikim w zupełności wystarcza wyszorowanie się gąbką i samą wodą.
--- Koniec cytatu ---
Czy to słowo "gąbka" padło z twoich ust? Targać do lasu zbędne 20g? Nie poznaję koleżanki, nie poznaję ;D

leśna dusza:
12g i woreczek z siateczki do suszenia 10g... To wolny kraj ;)

Yatzek:
Z klasycznego mydła hotelowego które nie bardzo chce się pienić w zimnej wodzie, przeszedłem na mydło w płynie Sea to Summit, a ostatnio na mydło w płynie Campsudus.
Wystarczy kilka kropli.
Jednak najczęściej jadę na mokrej chuście w czaszki, - moim odorowym wunderwaffe :)

Beskid Mały - Potrójna - wczoraj :)

Ebola:
Trochę odkopię ale jako mydelniczka świetnie sprawdza się coś takiego: http://sklep-arsenal.pl/austria/pojemnik_niezbednik_pudelko_na_puszka_survivalowa.html
Szczelnie, niewielki i tanie:) Co prawda całe mydło nie wchodzi, ale po co komu cała kostka na wyjeździe jak może być w kawałkach:D Zabłockich chyba tu nie ma?:)
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej