SPRZĘT TURYSTYCZNY > higiena

[Higiena] Outdoorowa mydelniczka

(1/15) > >>

misio:
Zatem tak:
uznaję w sumie tylko mydło w kostkach i to nie tylko z tego powodu, że trzeba się po nie schylić, jak spadnie ;D, ale po prostu uważam, że takie np. mydło Białego Jelenia jest po prostu genialne. Żeli nie lubię, bo kijowo się je spłukuje z ciała, a poza tym potrafią zgrabnie wyciec np. jak sobie człek klapnie na plecaku. A więc pytanie brzmi tak:
- czy ktoś z Was widział, zna jakąś taką mydelniczkę, z której nie będzie, po zamknięciu wylatywać resztka wody, która, jak sami wiecie, zawsze w niej zostaje, po odłożeniu mydła? Chodzi po prostu o szczelny pojemnik.
Pytanie może i śmieszne, ale problem ten mierzi mnie od lat i może ktoś pomoże i w końcu nie będę mieć kosmetyczki pełnej mydła.
Propozycje typu woreczki strunowe odpadają, bo to nie zdaje na dłuższą metę egzaminu. Chodzi o pojemnik z jakiegoś tworzywa sztucznego o stałym kształcie ;D.

Piotrek:
Też byłbym ciekaw. Ja rozwiązania w myśl twoich założeń nie znalazłem i używam żelu. Albo małych mydełek jednorazowych, jezeli takowe mam.
Tak teraz myślę, że to mógłby być sposób, po porcjować mydełko na kilka kawałków i traktować je jednorazowo. ;D

atanor:
też miałem ten problem, ale później doszedłem do wniosku, że i tak nie używam mydła w terenie, więc po problemie ;D
woreczek strunowy jest najprostszym rozwiązaniem, myślałem kiedyś nad adaptacją pojemniczków na mydła listkowe idealnie pasujące na rachityczne mydełka, ale sidłaby mi psych, gdybym kupil pudełko na mydło za 14zł

teraz jestem bardziej na wynalazkami typu STS Mydło biodegradowalne WILDERNESS WASH, które jest uniwersalne do mysia ciała, garów czy prania

co do szczelnych pudełeczek to te po filmach są ok, nadadzą się tez te medyczne na kał lub mocz, do kupienia w każdej aptece.

mrpawcio:
Można jeszcze poszukać czegoś w stylu pojemnika na żywność, odpowiedniej wielkości. Coś takiego:
http://allegro.pl/organizer-pojemnik-pudelko-curver-snap-0-4l-duel-i1419754003.html

iwonapro:
ja używam plastikowego, okrągłego słoiczka po jakimś kosmetyku, zakręcany szczelnie, do środka daję gąbkę okrągłą (nie umiem się myć bez, poza tym świetnie oszczędza wodę) i na nią kładę kawałek mydła; nic nie wycieka, a jak mam możliwość to odkręcam i suszę

o takie coś

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej